+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz kompozisyon
  Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz Komposizyon
  İnsanlar arasında birliğin ve dayanışmanın iş başarma ve mutlu olma yolunda gerekli olduğuna inanan atalarımız "Bir elin nesi; iki elin sesi" demişler. Hayatın zorlukları ve doğal olaylar karşısında tek insan âciz ve kudretsizdir; silinmeye mahkûmdur. Başkalarından uzaklaşan, yalnız kendilerine inanan insanların daima yenilgiye uğrayışları bu gerçeği ispatlamak için yeterlidir.
  Yaşamak, zorlukları yenmek, başarı yolunda mesafe kazanabilmek için insanların birbirlerinin güçlerine, fikir ve düşüncelerine ihtiyaçları vardır. Birinin düşünce ve görüşlerinin tükendiği yerde, diğerinin zekâsı ve buluşları sonuca ulaşmada yararlı olabilir. Birlik olunan yerde ele alınan işlerin başarı yolları daha doğru ve sağlam olarak bulunabilir; çalışma düzeni daha sağlam bir şekilde kurulabilir. Fikir ve görüş çatışmaları dahi, gerçeğin ortaya çıkmasına yardım eder.
  Bütün girişim ve atılımlarımızda, daima bizden daha tecrübeli olanların fikir ve görüşlerine, yardımlarına başvuralım. Birliğin güçlü ahenginden ayrılmayalım."
 2. Ezlem
  Üye

  Bazı işler vardır ki bir insan tek başına o işin üstesinden gelemez. Tek bir insanın altından kalkamayacağı işler için başkalarından yardım alması gerekir. Birlikten kuvvet doğar. Hep birlikte yapılan her şey kolayca halledilir.
+ Yorum Gönder