+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur kompozisyon
  Damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur Komposizyon
  Tasarruf, maddenin değerini bilme; onu yerinde ve zamanına göre kullanabilme, bir tedbir vasıtası olarak değerlendirebilme demektir. Hayatta maddî bunalımlara düşmemek için tasarrufa ihtiyaç vardır. Herkes gelirinin bir kısmını zorunlu yerlere harcadıktan sonra, geri kalan bölümünü, gelecekte düşebileceği kötü durumlar veya birtakım ideallerinin gerçekleşmesi için biriktirmelidir.
  Tasarruf, meyvesini zamanla verir. Bugünden azar azar, karınca kararınca biriktirdiğimiz paralar bir gün bizi şaşırtan, bazı maddî arzularımızı gerçekleştirecek kadar büyük bir yekûn oluşturur. Tasarruf yapan herkes, sonunda böyle mutluluk verici bir sonuca kavuşur. Böylece, insanın isteklerine kavuşabilmesinin bir bakıma elinde olduğu anlaşılır. Tasarruf yapan kimseler tedbirli kimselerdir; önceden hazırlıklı oldukları için güç duruma düşmezler. Bir köşede birikmiş paraları, her zaman onların yardımcısı, desteği ve huzur kaynağıdır.
  İnsanoğlu tasarrufa çocuklukta alışmalıdır. Kendi ihtiyaçlarını tasarruflarıyla almaya çalışan çocuklar, en güzel alışkanlıklardan birini elde etmiş olurlar. Tasarruf varlığın garantisidir
 2. Ezlem
  Üye

  İnsanlar paraları bozuk veya tüm para olarak ayırırlar. Bir maddi miktarı küçük veya büyük görmek yerine onları nasıl değerlendirebileceğimizi düşünmek bize daha faydalı olur. Küçük paralar biriktirilirse büyük paraların sahibi oluruz.
 3. Zühre
  Devamlı Üye
  damlaya damlaya göl olur atasözü kompozisyon

  Atalarımız ne kadar güzel söylemişler “Damlaya damlaya göl olur.” Gerçektende çok anlamlı ve manalı bir atasözüdür. Bu kompozisyon yazımızda damlaya damlaya göl olur atasözünü inceleyeceğiz.

  Hayatımız boyunca birşeyleri alabilmke ve sahip olabilmek adına çalışırız. Almak istediklerimi elde etmek için paraya ihtiyacımız vardır. Ancak alacağımız nesne o kadar pahalıdır ki öyle bir para bizim elimize kolayca geçmez. İşte böyle bir durumda alacağımız eşya için para biriktirmeye başlarız.

  Üçer beşer bir kenara koyarız. Aynı suyun damlaları gibi azar azar koyduğumuz paralar bir bakarız ki çoğalmış. İşte suda böyledir arkadaşlar. Damlayan su taneleri zamanla birikerek küçük bir havuz oluşturabilir. Bu atasözü ile bize anlatılmak istenilende bazı şeyleri elde etmek için birikim yapmamız gerektiğidir.
  damla
  İlk zamanlar küçücük bir su damlasından ne olacak ki bu şekilde göl mü olur dersiniz. Su içinde böyle söylenebilir. Damlaya damlaya su mu birikir? Evet birikir. Hayatımızda en hızlı akıp giden şey zamandır. Bir bakarsınız geçivermiş günler. İşte bu zaman sonunda sizin küçük su damlalarınız artık bir göl olmuştur

 4. Ziyaretçi
  Birliktir seninde olur daha fazla birliktir da çok olur

 5. Ziyaretçi
  Tasarrufu biriktirerek karşılarız.Biriktirmek bizi düzenli yapar bu atasözünü ciddiye alın.Bilinçli her insan tasarrufu nasıl kullanacağını bilir bu da insanı insan yapar.Bazı insanlar biriktirdikleri paraları hesap açarak koruma altına alırlar.Bu da çok iyi bir şeydir.Bu yüzden damalaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur atasözü çok önemli atasözlerinin içine girer

 6. Ziyaretçi
  Teşekkur ederim çok yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder


damlaya damlaya göl olur kompozisyon,  damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur,  damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur kompozisyon,  damlaya damlaya göl olur damlacıktan sel olur anlamı,  damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon,  damlaya damlaya göl olur ile ilgili kompozisyon ornegi anlamı