+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Yoğurdum Karadır Diyen Olmaz kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Yoğurdum Karadır Diyen Olmaz kompozisyon
  Yoğurdum Karadır Diyen Olmaz Komposizyon

  Garip bir tabiatı vardır insanın; bildiğinin doğruluğuna, işinin mükemmel olduğuna bazen körü körüne inanır. Bazen de rtata ve kusurlarını bile bile üstünlükten dem vurur. Siz ne kadar onu uyarmaya, yanlışlarını ve hatalarını göstermeye çabalarsanız çabalayın, o bu tutumundan vazgeçmez.
  Şöyle bir çarşıyı dolanmaya kalksanız, satıcıların avaz avaz mallarını övme çabasında olduklarını görürsünüz.
  Herkes, kendi malının üstünlüğüne, kalitesine inandırmaya çalışır sizi. Aslında kendi de bilir malının gerçek değerini ama bu şekilde hareket etmek, satıcılığın karakteristik özelliklerinden biri olagelmiştir. Çevrenize şöyle bir göz atın; aynı tutumu herkeste göreceksiniz.
  Elbette ki bu, doğru ve ideal bir tutum değildir. Herkesin kendi malını ortaya sürmeye; bir çeşit göz boyamaya kalkıştığı şu dünyada malın iyisini seçebilmek için sağlam bir sezgiye ve akla sahip olmamız gerekir. İnsanların bu yolda olgunlaşmaları da eğitimle olur
 2. Ezlem
  Üye

  Her insan yaptığı işi en doğrusu zanneder. İnsanın doğasında hata yaptığını düşünmek yoktur. Diğer insanların yaptıkları kendisine kötü gelir ancak kendi yaptıklarını pek beğenir. Kimse eleştirilmekten hoşlanmaz ve kendisini eleştirme zahmetine giren insan sayısı çok azdır.
+ Yorum Gönder