+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar (Gdo) İle İlgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar (Gdo) İle İlgili Kompozisyon
  Genetiği Değiştirilmiş Gıdalar (Gdo) İle İlgili Kompozisyon

  Günümüzde en çok tartışmaya sunulan gdo lu ürünler temel çerçeve olarak şu şekilde tanımlanabilir: Canlı bir organizmanın (ki şayet bu besin kaynaklarımız) genetiğinin değiştiirilmesi ve / veya organizmalar arası gen transferi olarak tabir edeceğimiz frankeştaynların ortaya çıkarılmasıdır. Pateteslere tavuk geninin aşılanması, akrep geninin pamuğun içerisine işlenmesi, balık genli domateslerin meydana getirilmesi örneklerimiz arasında sayabileceğimiz ilginç çalışmalardırGdolu ürünlerin elbetteki insan bağışıklığına olumsuz etkisi yadsınamaz.
  Sonuc olarak insan beslenmesi başka bir evreye girmekle beraber doğal çevrede dengesinden mahrum bırakılmaktadırBu ürünlerin ülkemizde yasaklanacağı halde sessiz sedasız yönetmeliklerele bizlere yedirilecek olması ise bundan daha vahim bir durumdur.
  İleriki tarihlerde insanlarımızın ne şekilde etkileneceği elbetteki akıllarda soru işareti olarak kalmaktadırKaraciğerlerde bozulma, kalın bağırsaktaki olumsuz etkiler hatta kısırlığın bile meydana gelebileceğini sokaktaki insan bile tahmin edebilmekte

  İnsanoğlu yıllardır kendı kurmadıgı doğal dengeyi bozmakta uğraş göstermekte ve o ekolojiyi bozmak için elinden geleni yapmaktadırKi bu kendi sağlıgıyla oynamakta olsa hala bu çabasından vazgeçmemektedir.
 2. Ezlem
  Üye

  Günümüzde oldukça gündemde olan bir konu gıdaların ne kadar faydalı olduğudur. Şu bir gerçektir ki artık pek çok gıdada kalıtım maddeleri kullanılmaktadır. Organik ve sağlıklı besinleri bulmamız zorlaşmıştır.
+ Yorum Gönder