+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda İnkılapçılık ilkesi ile ilgili Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  İnkılapçılık ilkesi ile ilgili Kompozisyon
  İnkılapçılık ilkesi ile ilgili Kompozisyon  İnkılapçılık, en kısa anlamı ile yenilik demektir. Atatürk inkılapçılığı, eski ve faydası olmayan bir çok kurumların yıkılarak yerlerine çağın gereklerini yerine getirebilecek kurumların konulması anlamını taşır. Atatürk inkılapçılığı, faydalı olana yönelmeyi istemektir. Eski, geçerliliğini yitirmiş, faydasından çok zararı olacak işleri bir düzene sokmak demektir.  Atatürk her zaman yenilikçi bir insandı, onun istediği ülkenin sürekli ilerlemesi ve kalkınmasıydı. İşte bu yüzden Atatürk, her zaman yenilikçi bir yol izlenmesini isterdi.

  Yeniliklere ayak uyduramayanların, her zaman geri planda kalan gelişmemiş ülkeler olduğunu hepimiz görmekteyiz. Ülkemizin ve milletimizin her zaman faydalı olan yeniliklere açık olması gerekir ki diğer dünya devletleriyle her zaman yarışabilsin.

  Yeniliklere ayak uyduramayan milletlerin hayatında bir gün mutlaka çöküşler yaşanacaktır. Bu çöküşleri yaşamama adına, Atatürk inkılaplarına mutlaka sahip çıkmalıyız. O’nun bu inkılapçılık anlayışını her zaman yaşatmalı ve hep ileriye gidebilmenin yeni yollarını aramalıyız. Sadece yapılan inkılapları korumakla kalmayıp aklın, ilmin ve ileri teknolojinin yol göstericiliğinde hareket ederek, yeni atılımlarla çağdaşlaşmaya yönelmek gerektiğini hiç bir zaman unutmamalıyız
  .
 2. Ezlem
  Üye

  Atatürk'ün inkılapçılık ilkesi her zaman yeniliğe ve devrimlere açık olmayı destekler niteliktedir. Atatürk, her zaman gelişmeye çalışılması ve dünyadaki yenilikleri takip etmek gerektiği fikrindeydi. Bizler de inkılapçılık ilkesi ile bu fikri sürdürmeliyiz.
+ Yorum Gönder


yeniliklere açık olmak ile ilgili kompozisyon,  inkılapçılık ile ilgili kompozisyon,  inkılapçılık ilkesi ile ilgili kompozisyon,  milliyetçilik ile ilgili kompozisyon,  yeniliğe açık olmak ne demektir bununla ilgili kompozisyon,  inkilapçılık ile ilgili kompozisyon