+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Çevre ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Çevre ile ilgili kompozisyon

  çok güzel bir site bence herkes kullanmalı
  Cevap: Çevre ile ilgili kompozisyon frmacil sayfa 2iki Cevap: Çevre ile ilgili kompozisyon

 2. Ziyaretçi
  cok saolun beni ödevden ktardınız
 3. Ziyaretçi
  güzellll açıklayıcı cümleler var
 4. Zeyneb
  Bayan Üye
  İnsanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları fiziki biyolojik sosyal ekonomik ve kültürel ortamdır.Çevre canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri sağlıklı düzenli bir ortamda bulunabilmeleri için bir çerçeve gibidir. Uygun fiziki biyolojik sosyal ekonomik ve kültürel çevrenin olmaması canlı hayatını tehdit eder. Dünyanın herhangi bir parçasında yaşayan hayvan türleri bitkiler ormanlar su ve kara parçaları çevreyi oluşturan doğal unsurlardır. Bu parçalar bir düzen içindedir ve birbirine bağlıdır birinin zarar görmesi zincirleme olarak diğerlerine de zarar verir. Canlıları etkileyen tüm dış etkenleri kapsayan çevre yine canlıların tehdidi altındadır. Çevre kirliliği başlıca günümüz dünya sorunlarındandır.

  Gürültü hava toprak su kirliliği ve başka birçok olumsuz etken canlı düzen ve dengesini sağlayan çevrenin kirlenmesine bozulmasına neden olur. Çevrenin korunması ve çevre sorunlarının çözümünde insan önemli rol oynar. Hayatın devamlılığı sağlıklı yaşanabilir bir ortam için yakın çevreden uzak çevreye her adımda duyarlı olunmalı alınacak küçük önlemler ile çevre korunmalıdır.


 5. Ziyaretçi
  Güzel fen dersinde kullana bilirim

 6. Ziyaretçi
  güzel olmuş ama biraz daha uzun veya kısa ve öz olabilirdi .Ama yinde sağolun ellerinize sağlık

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12


çevre ile ilgili kompozisyon,  çevre konulu kompozisyon,  çevre kirliliği ile ilgili kompozisyon,  çevre ile ilgili kompozisyon örnekleri,  çevre ile ilgili kompozisyonlar,  çevreyle ilgili kompozisyon