+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Terzi söküğünü dikemez kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Terzi söküğünü dikemez kompozisyon
  Terzi söküğünü dikemez Komposizyon  "Şüphesiz; hiçbir insanın karakteri birbirine benzemez. Yalnız kendi çıkarlarını düşünen insanların yanı sıra, yakınları ve çevresindekiler için çırpınan, içi insanlık sevgisi ve yardımlaşma duygusu ile dolu fedakar insanlar da vardır. Bunlar başkaları için çalışmayı kendilerine temel görev sayarlar; hemen herkesin her işine koşarlar. Hatta geçimlerini bile, başkalarına yaran olan işleri yapmakla sağlarlar. Bu insanların, kendilerinin de hayret ettikleri bir yönleri vardır: Kendilerini ihmal etmeleri, başkalarına ayırdıkları kadar olsun, kendilerine zaman ayırmamaları.
  Çalışmak, başkalarına yararlı olmak, başkalarının mutluluğu için çalışmak güzel bir şey. Hatta insanlığın şartlarından Ama unutmamalıdır ki, öz benliğine karşı görevlerini yapmaktan kaçınmak veya bunları lüzumsuz görmek, insanın kendi şahsına karşı saygısızlık etmesi demektir. Tam manasıyla kendi şahsına yararlı olmayan bir insanın başkalarına yararlı olmak için çaba harcaması sunî bir gösteriş merakıdır."
 2. Ezlem
  Üye


  İnsan, kendisine tarafsız bir gözle bakamaz. Bazen kendi sorunlarının olmadığını bile düşünebilir. Bu nedenler insan her zaman kendisine yetmeyebilir. Başkalarından yardım almak, sorunlarımızı bilenlerle paylaşmak güzeldir. İnsanlar birbirlerine yardım ettikçe yaşam güzelleşir.

+ Yorum Gönder