+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kitaba Olan Sevgi Adlı kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kitaba Olan Sevgi Adlı kompozisyon Örneği
  Kitaba Olan Sevgi Adlı Komposizyon Örneği
  Kitap okumak çok önemli bir kavramdır. Kitap okumanın bir sürü yararı vardır. Kitap okumayı sevmeyenler de vardır tabi. Yararı, kitap okumak yazılılarda bize zaman kazandırır. Çünkü Türkçe derslerinde hızlı okursak, dolayısıyla yazılılarda da bizlere zaman kazandırır. Biz Türkçe derslerinde de kitap okumuş oluruz, ama bu yeterli gelmez.

  Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız. Kitap okumak karşımızdaki kişiye daha güzel ve daha anlamlı konuşmamızı, güzel sözle insanlara yaklaşmamızı, güzel ahlaklı olmamızı sağlar. Bir düşünelim, hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu. Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu. Zaten Türkçeyi bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır. Çünkü Türkçe bizim kendi dilimiz, onu biz koruyup sevmezsek, o zaman kim koruyup sevecek, onu biz koruyup sevelim, bilmeyenlere öğretelim.

  İnsanlar kitap okuyarak boş vakitlerini değerlendiriyorlar. Kitaplar bazen insanların hayatını değiştiriyor. İnsanlar kendince ufak gezintilere çıkıyor. Bazen üzülüyor, bazen seviniyor. Bu duyguları hissetmek için sadece bir kitap alıp okumamız yeterli. İşte kitaplar olmasaydı, bu duyguları hissedemezdik. Kitap okumak insanın ufkunu açar, hem dinlendirir, hem de bizi bilgilendirir. Onun için hepimiz kitap okumalıyız.
 2. Ezlem
  Üye

  Bir insan kitabın değerini, sağladığı faydaları ve kitap okumanın güzelliğini kavramışsa kitabı hiç bir zaman elinden bırakmaz istemez. Kitap ile insan arasındaki bağ istenirse oldukça güçlü olabilir. Hayata dair bilgiler edinir ve kendimizi geliştirme imkanını sağlarız.
+ Yorum Gönder