+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Mutluluk İle İlgili Duygusal kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Mutluluk İle İlgili Duygusal kompozisyon
  Mutluluk İle İlgili Duygusal Komposizyon  Mutluluk, mutsuzluk, sevinç, üzüntü, kaygı, heyecan, güzellik bunların hepsi bir duygudur, histir. Bunların hepsi bizde vardır. Her insanın kalbinde bunlar gibi hisler, duygular hayat sonuna kadar yaşayacaktır. O duygularla biz insanız, canlıyız. Onlar olmasa yaşayamazdık. Biz insanların o duyguları doğru yolda kullanmayı bilmemiz gerek. Hayatımız için en önemli şey olan mutluluktan ne anladığımı anlatayım.
  Mutluluk bizim elimizle tutamadığımız, gözleremizle göremediğimiz ama hissedebildiğimiz güzel bir şeydir, duygudur. Mutluluk bir toptur. Mutluluğu biz top gibi her zaman elde tutamayız. Top gibi yuvarlanarak gider. Mutluluğu biz bizden kaçmaması için zamanında tutmalıyız. Mutluluk bir yerde bizi bekleyip durmaz. Mutlululuğu kendimiz aramalıyız. Eğer arayıp tutabilirsek o zaman çok mutlu oluruz. Mutluluğun değerini her zaman bilmiyoruz. İnsan kendisi için mutluyum demeden önce mutluluğun ne olduğunu bilmesi gerek. Bence mutluluk şöyledir: ilk olarak insanın hayata gelmesi bir mutluluktur. Sonra ailesi, ona en yakın olan insanlar yanındaysa, sağlıklıysa, hayatını güzel bir şekilde geçirebiliyorsa o insan mutludur. Her sabah kalkıp gözlerini açıp pencereden güneşin doğuşunu izliyosam bu mutluluğu hiçbir şeye değişmem. Bu yüzden hepimiz mutluyuz diye düşünüyorum. Mutluluğu her insan farklı anlar. Ama bence mutluluk böyledir. Bazı insanlara göre mutluluk zenginliktir, lüks bir hayat geçirmektir. Bu da doğru diye düşünüyorum. Çünkü herkes hayatının farklı geçmesini ister. Ama sadece parayla biz mutlu olamayız. Çünkü para bize mutluluğu da mutsuzluğu getirebilir. Bu yüzden hayattaki asıl mutluluk nedir, onu düşünelim.
  Mutluluğu biz kendimiz getiririz, yani kendimizi mutlu etmek kendimizin elinde. Hep gülerek iyi şeyler düşünerek onunla birlikte iyi şeyler yaparak mutlu olabiliriz. İyimserlik bize mutluluk getirebilir. Eğer biz her işimizde kötü şeyler beklersek her işimiz hüsranla biter. Eğer biz her şeyin iyi olmasını umarsak işimizin sonucu iyi olabilir. Bu yüzden hep iyi şeyler hakkında düşünmeliyiz. Sonra hayatı beğenmemiz gerek, beğenerek yaşamamız gerek. Çünkü hayat gerçekten güzel. Hayatı beğenirsek hep bizim yüzümüzde tebessüm olur. Bizim hayatı beğenip çalışıp da yaşamamız gerek. Çalışmazsak hayatımızı geçiremeyeceğiz. Mutluluğu kaçırmamak için işlerimizi dikkatlice yapmalıyız. Sonra pişman olmamalıyız. Mutluluğumuzu zamanında fark etmeliyiz ve mutlu olmalıyız. Çünkü bizim bu hayatta mutlu olmamız şart. Mutlu olmak bizim görevimiz. Bu hayata geldikten sonra mutlu olmalıyız, yoksa hayatta boşuna mı yaşıyoruz? Bu yüzden mutluluğu her şeyide bulmalıyız ve bulabiliriz da hepimiz mutlu olmaya çalışalım.
 2. Ezlem
  Üye

  Mutluluk her insanın aradığı, arayıp da bulamadığı, bulsa bile değerini bilemediği güzel duygudur. Her insan mutlu olmayı bekler. Önemli olan beklemek değil yürekten istemektir. Mutluluk beklenilmeyen bir anda gelir, mühim olan mutlu olmayı bilmektir.
 3. Feyruşah
  Devamlı Üye
  Mutluluk, insanların hiç bir sıkıntısının olmadığı zamanlar da hisettiği duygudur. Mutluluk insanın kalbinin kuşlar gibi kanat çırptığı kendini özel hisettiği ve yüzünde kocaman bir gülümsenin eksik olmadığı zamanlardır. Bazen hayalini kurduğumuz bir şeyin gerçekleşmesi, kazanmak istediğimiz bir sınavı kazandığımız da, bazen de sıcacık bir sevgi kelimesi bizi çok mutlu eder. Tabi sebebi ne olursa olsun mutluluk dünyanın en güzel duygusudur. Bu duygu bize cesaret verir, özgüvenimizi yerine getirir.
  Sürekli mutlu olan insanların ömürlerinin çok uzun olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ve mutsuzluk halinin yani üzüntünün bir çok hastalığa neden olduğu bilinmektedir. O yüzden mutluluğu elden bırakmamalıyız. Bunun içinde sürekli mutlu olabileceğimiz şeyler yapmalıyız.

+ Yorum Gönder


mutluluk ile ilgili kompozisyon,  mutluluk ile ilgili kompozisyon kısa,  mutluluk ile ilgili kompozisyon örnekleri,  sevinç ile ilgili kompozisyon,  sevinc ile kompoziz yonlar,  mutluluk kompozisyonları