+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Köy Ve Şehir İle İlgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Köy Ve Şehir İle İlgili kompozisyon

  Köy Ve Şehir İle İlgili Komposizyon çalışması  Hayat geçer Her insanın hayatı nerede olsa da geçer. Köyde olsun ya da şehirde olsun nerede olsa da insan kaderinde ne varsa onu görür,yaşar. İki yerde de istediğimiz gibi hayat kurabiliriz. Şehirde de, köyde de mutlu olabiliriz. Yani nerede olsa dainsan kaderinde ne varsa onu görür. Bu yüzden “Keşke ben köyde yaşasaydım, mutlu olacaktım.” ya da “Keşke şehirde yaşasaydım hayatım güzel geçecekti.” demeye gerek yok.

  Şehirde de, köyde de yaşamak güzeldir. Ama ikisinin de olumlu ve olumsuzlukları vardır. Örneğin köyde hava teptemiz, doğaya yakın olabiliriz, sebze ve meyvele süt ürünleri her zaman taze ve çok. Oradaki insanların ilişkileri daha yakın. Yani birbiriyle her zaman iyi ilişkide. Birisine yardım gerekirse bütün komşuları yardım ederler. Hayattaki iyi ve kötü olaylarda birlikte olurlar. Bir de köylüler şehirlere gğ,mre ulusal adetleri, gelenekleri daha çok kulanırlar.

  Köy hayatının olumsuzlukları da var. Mesela, orada yüksek eğitim alamayiz. Çünkü orada üniversiteler yoktur. Hastaneler de az. Bu üyzden ağır hasta olanlar şehre gelip doktarlara gitmeli. Ayrıca köyde iş çok az. Orada bütün insanlar istediğimeslekte çalışamazlar.

  Şehrin olumsuzlukları da gürültülülük, kalabalık, havasının kirliği vb. çok. Şehirde insanların ilişkileri de iyi değil. Yani komşular arasındaki ilişkiler. Apartmanda yaşayan insanlarbir kapıdan girip çıkyorlar. Ama onlar birbirlerini tanımayabilirler. Şehirde gürültüden, kalabalıktan, caddeddeki arabaların çoktuğundan ya da işlerindeki farklı olaylardan stres yaşıyorlar.

  Şimdi ben kendimden bahsetmek istiyorum. Ben aslında şehirde yaşamak istiyorum. Çünkü ilk önce yüksek eğitimli olup istediğim meslek sahibi olmak istiyorum. Şehirden daha çok şeyler öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Burada teknoloji de gelişiyor. Mesela, köye bazı teknolojilere ulaşılmıyor. Ayrıca şehirde eğlence merkezleri de var.bu yüzdenben şehirde yaşayıp, çalışıp ve tatillerimde ya da hafta sonları köye gidip dinlenmek istiyorum. Çünkü doğada dinlenmekle stres ayarız, çok enerji toplarız. Yani ben doğadan da uzakta olmak istemiyorum.

  Ayrıca şehirde yaiasak çok ve farklı insanlarla tanışabiliriz. Farklı insanlarla konuşunca aklımız da genişler. Benim şehirde yaşamayı tercih etmemin nedenlerinden de biri de hayatımda iki yerin de yaşamını görmek. Ben bügüne kadar köyde yaşadım. Bunun için çok gururlanıyorum. Çünkü köy hayatını da gördüm. Bundan sonraki hayatıma ise şehirde devam etmek istiyorum. Biraz da insanlar hakkında konuşmak istiyorum. Köylüler şöyle, şehirliler böyle diyekarşılaştırmam. Çünkü her yerde de hem kötü insanlar, hen de iyi insanlar yaşıyorlar. Bu her insanınkendisine bağlı.

  Ben şehirde yaşamak istiyorum diyorum ama bundan sonra köyde yaşayamam diyemem. Benim için en önemlisi mutlu olmak.

 2. Ezlem
  Üye

  Kimi insanlar şehirde yaşamayı sever, kimisi köyde Şehir güzellikleriyle, gelişmişliğiyle, pek çok etkinliği barındırmasıyla güzeldir. Köy ise doğallığıyla, huzuruyla ve havasıyla güzeldir. Her insan hem köy hem de şehir hayatını yaşamalı, ikisininde güzelliklerinin farkına varmalıdır.
+ Yorum Gönder


köy ile ilgili kompozisyon,  şehir ile ilgili kompozisyon,  köy yaşamı ile ilgili kompozisyon,  köyle ilgili kompozisyon,  şehir hayatı ile ilgili kompozisyon,  köy ile ilgili yazılar