+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Hobilerimiz İle İlgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Hobilerimiz İle İlgili kompozisyon Örneği
  Hobilerimiz İle İlgili Komposizyon Örneği
  Her gün vaktimizi aynı şekilde geçiririz. Sabah okula, üniversiteye ya da işe gideriz, akşam eve yorgun döneriz. Bazen bu işleri yapmaktan usanırız, bizim dinlenmemiz de gerekir. Biz sıkılırken, başımız ağrırken, bizi avutan, moralimizi düzelten bazı işleri de yapabiliriz.
  Hobiler bizim hayatımızın önemli bir parçasıdır, biz ara sıra hobilere zaman ayırabiliriz. Hobiler bizim için eğlenceli zamanlardır, çünkü onları yaparken biz dinleniriz, onları yapmaktan hiç sıkılmayız. Bazı insanların hobileri müzik dinlemek, kışın kayak yapmak, bilgisayarda oturmak, satranç ya da dama oynamak. Bunlar çok güzel hobiler. Bazıları için de kitap okumak, şiir yazmak, dil öğrenmek hobiler güzeldir. Bunlar da fena değil, çünkü okurken yeni bir şeyler, bilgiler öğreniriz, onlar daima aklımızda kalır. Duyduğuma göre bazı insanlar paraşütle atlamaktan zevk alırlarmış, fotoğraf çekmekten hoşlanırlarmış. Günümüzde hobilerin türleri çok, bu yüzden insanın canı ne isterse onları yapar, neyle ilgilenirse onları inceler. Mesela, benim akrabalarımın birisi tarihi eserlerle ilgilenir. Okuldaki kütüphaneden tarihi eserlerle dolu kitapların fotoğraflarını kopya çeker, kitap mağazalarından da alır. Onları daima araştırır, öğretmenlerine tarihi eserlerle ilgili sorular sormaktan hiç bıkmaz. Kendisi öğrendiği bilgileri anlatmayı alışkanlık haline getirmiş. Bazen biz onun anlattıklarını dinleriz bazen de susmasını rica ederiz. Ancak şimdi anlıyorum ki o akrabamın hobisi kendisi için ne kadar ilginçmiş, zamanını boşu boşuna geçirmiyormuş.
  Şimdi bana geçelim. Benim hobim tenis oynamak, fantastik kitaplar okumak ve dans etmek. Tabii ki dans edersem müzik dinlemeyi de severim. Ben tenis oynarken hiş yorulmam, çünkü bedenimi hafif ve sağlam hissederim, arkadaşlarım da benim oynamamı beğenirler. Kitap okumaktan bıkmam, çünkü kitaplar moralimi yerine getirir, okumayı önemserim. Kitap okumayı dışarıda gezmeye tercih ederim. Küçükken dans etmekten hiç vazgeçemezdim. Televizyonda dans eden insanları görünce onların dans etmesine dikkat ederim, her adımı ezberlerim ve sonra kendim yaparım, onların dans etmelerini hatırlayıp tekrar yaparım. Hobileri yapmaktan hoşlanırım, onları yapmakta fayda da var. Sağlıklı, akıllı, hareketli olabilirim.
  Günümüzde heyecan verici hobiler de var. Mesela, dağa tırmanmak, sörf yapmak, motosiklet sürmek. Renkler ve zevkler tartışılmaz, hobiler de tartışılmaz, çünkü hangi hobi olursa olsun, hayatımızın daha renkli ve daha ilginç olmasına (geçmesine) yardım eder.
  Yazan: Asılgül Abdırahmanova
 2. Ezlem
  Üye


  Herkes aynı etkinliğe ilgi duyamaz. Her insan başka bir işle uğraşmayı sever. İnsanlar günlük hayattaki rutinlerinin dışında yapmayı sevdiği ve yapabildiği işlerle de ilgilenmelidir. Bu insanların becerilerini geliştirir ve onları daha donanımlı yapar.

 3. Ziyaretçi
  Saol un bundan yardimınız oldu bana teşeküler
 4. Ziyaretçi
  Sağolun elinize sağlık çok güzel olmuş işime yaradı

 5. Ziyaretçi
  Merhaba batuhan manço barış manço nun oğluyum bu alanda çok beğendi

+ Yorum Gönder


benim hobim kompozisyon,  hobilerim kompozisyon,  hobilerle ilgili kompozisyon,  hobiler kompozisyon,  hobilerimiz,  hobiler ile ilgili kompozisyon örnekleri