+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Atatürk ile ilgili kompozisyon örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Atatürk ile ilgili kompozisyon örnekleri
  Atatürk ile ilgili kompozisyon örneği


  Mustafa Kemal Atatürk her türlü davranışı ile Türk milletine örnek bir lider olmuştur. Günümüzde de güzel davranışları anlatılmaya devam edilir. Ahlakı da pek çok özelliği gibi güzeldir.

  Atatürk barışa önem veren bir liderdi. Ona göre barışın bozulmasından bütün dünya ülkeleri ıstırap duymalıydı. Anlaşmazlıkların ortadan kalkmasıinsanlığın başlıca dileği olmalıydı. Dünyada yalnızca sevgi egemen olmalıydı. Atatürk'ün bu sevgi anlayışının nedeni insana duyduğu saygıdır. Onun "Yurtta sulh cihanda sulh" sözü barış idealinin simgesi hâline gelmiştir.

  Vatan ve milletine olan düşkünlüğü

  Vatan ve millet sevgisi Atatürk’ün taşıdığı özelliklerin temel taşıydı. O vatanı ve milleti için canını seve seve verebilecek bir karaktere sahipti. O kişisel egemenliği ortadan kaldırmış egemenliği kayıtsız şartsız milletine vermiştir. Bununla milletine olan güvenini sevgisini açıkça göstermiştir.


  Atatürk’ün en büyük ideali milletini tam bağımsız çağdaş ve ileri uygarlıklar düzeyine ulaştırmaktı. Onun diğer bir amacı da tüm ulusların barış içinde yaşamasıydı. Atatürk Türk milletinin çağdaşlaşması için önüne çıkan tüm engelleri yenmiştir. 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Atatürk vatanını ve milletini çok seven bir asker aynı zamanda da bir liderdi. Atatürk milletinin daha iyi ve modern şartlarda yaşaması için bir çok çalışmalar yapmış ileri görüşleri ile Türk milletini ileri götürmeye hedeflemiştir.
 3. Ziyaretçi
  Atatürk sadece Türkler ve ya Anadolu toprağında yaşayan insanlar için değil tüm dünya için çok önemli bir kişidir. Atatürk inanılmazı başarmış ideolojisini yüzlerce yıllık bir altyapının tam üstüne kurmayı başarabilmiş nadir insanlardan birisidir.

  Mustafa Kemal Atatürk gerçek anlamda dünyada ki insanlar için önemli bir şahsiyettir. Çünkü ideolojisi, öğretileri, yaptıkları bir kişiyi (yabancı) direkt olarak ilgilendirmese dahi azmi, başarma isteği ile bir insanın nerelerden nerelere gelebileceğinin ve aynı zamanda bir insan isterse neler başarabilirin canlı bir örneği canlı bir cevabı durumundadır. Ayrıca Atatürk emperyalist yayılmacı politikaları ile Anadolu topraklarına gelen büyük batılı devletleri sadece halk gücü ile durdurarak birçok ülkeye ve lidere hem esin kaynağı hem de moral kaynağı olmuştur. Bu yüce örneğin tüm dünyada ki uluslara özellikle ezilen uluslara örnek olmasını dileriz.

  Atatürk Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir kişidir. Onun Türk toplumunun yaşam tarzını daha modern ve daha insani bir çizgiye çekmesini inanılmayacak bir şekilde kabullenemeyenler dahi onun askeri bir deha olduğu konusunda bir inkara gidemiyorlar. Ayrıca Atatürk İslami bir toplumun aslında geri, çağdışı ve insanlık dışı bir şekilde yaşamak zorunda olmadığını hem İslam alemine hem de tüm dünyaya göstererek İslamiyet dinine de çok büyük hizmetler etmiş çok yönlü bir lider, bir kişilik bir idoldür.
+ Yorum Gönder


atatürk ile ilgili kompozisyon örnekleri,  atatürk ile ilgili kompozisyon,  atatürk ile ilgili kompozisyon yazıları,  atatürkle ilgili kompozisyon örnekleri,  atatürk hakkında kompozisyon,  atatürk ile ilgili kompozisyon kısa