+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bilmek ve yaşamak hakkında kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilmek ve yaşamak hakkında kompozisyon örneği
  Bilmek ve yaşamak hakkında kompozisyon örneği  Bilgiler her alandan akıp gelmektedir , bilgileri iyice özümsemeli , iyice sindirmeli , yeterlimi asla çünki bir bilgiyi bilmek o bilgiyi yaşama geçirmedikten sonra o bilgiyi işlemedikten sonra sadece bilgi olarak kalmasına neden olur .

  Bir bilgiyi yaşama geçirmek , onu hayata geçirmektir. En büyük Üstadlar , bilgileri yaşayanlardır Onun için yaşayan o kadar az bilen o kadar çoktur.

  Bu bir iradi disiplini gerektirir , Rabsal bilgiler olsun , Ruhsal bilgiler olsun , İlahi Teknolojik bilgiler olsun , bu bilgileri önünüze sererler , sizde bu bilgileri bünyenize alırsınız ama bu bilgileri yaşamadıkca , onların ne olduğunu olgulayamazsınız.

  Ve sadece bilgiler gibi fiziksel alanda kalır , uygulamanın derininden gelen metafiziksel alana adım atamadan bilgiyi yüzeysel bir biçimde Ana kumanda merkezinizde kayıtlı halde saklarsınız.
 2. Ezlem
  Üye

  Bilgi günümüzde oldukça önemlidir. Bilen insan nasıl konuşacağını, nasıl davranacağını ve nasıl yaşayacağını bilir. Bilgi bize yaşamda rehberlik eder. Bilgili olmak en güzel özelliklerden biridir. Bilgi sahibi olmaktan çekinmemeli ve insanları da bildiğimiz konularda bilgilendirmeliyiz.
+ Yorum Gönder