+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Düşünce hakkında güzel kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Düşünce hakkında güzel kompozisyon örneği
  Düşünce hakkında güzel kompozisyon örneği  Atalarımız dilin kemiği yoktur diyerek düşünülmeden söylenen sözler bizleri sonradan pişman edebilir demişlerdir.Birşeyin ağızdan çıkması çok kolay birşeydir. Söz söylemenin kolaylığına aldanıp düşünmeden konuşulmamalıdır. Dil her yana dönebilir; önce söylediği sonra başka biçimlere sokabilir; tam tersine çevirebilir.

  Konuşurken veya bir davranışta bulunurken İhtiyatı elden bırakmamak gerekir Düşünmeden söylediğimiz bir söz, yaptığımız bir hareket bizi giderilmesi imkânsız hatalara düşürebilir O zaman pişmanlık da fayda vermez Olan olmuş, söylenen söylenmiştir bir kere Her işte başarılı olmanın ön koşulu, doğru olanı yapmayı bilmektir Bizi tanıyan veya tanımayan bir çevrede herhangi bir davranışta bulunmadan veya söze girişmeden önce, çok düşünmek ve isabetli davranmak gerekir Davranışlar veya sözler kişiliğin aynası olarak kabul edilirse, bir hususta düşüncesizce yapılan kontrolsüz atılışların bizi ne kadar olumsuz tanıtacağı unutulmamalıdır Olgun insan, harekete geçmeden önce iyice düşünen, davranışlarını kontrol etmesini, sözünü ölçüp tartmasını bilen, yerine, zamanına göre konuşabilen, yeteneklerine göre adım atan kimsedir”

  Dervişin fikri ne ise zikri de odur…
 2. Ezlem
  Üye

  Düşünme, tüm canlılar içinde yalnızca insanoğluna özgü bir eylemdir. İnsanlar düşünerek karar verebilirler. Aklımızla düşünürüz ve bu düşünceler ile hayatımıza yön veririz. Düşünmeden yapılan söz ve davranışlar da vardır ama bunlar da düzeltilebilir.
+ Yorum Gönder