+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Çevre Hakkında Kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Çevre Hakkında Kompozisyon örneği
  Çevre Hakkında Kompozisyon örneği
  İnsanlar yaşadıkları çevreden sorumludurlar. Temiz bir çevrede yaşamak insanların kendi elinde olan birşeydir. Bu konuda her birey kendi üzerine düşeni tam olarak yerine getirse mis gibi bir çevrede huzur içinde yaşarız.

  Atalarımız çevre üzerine, temizlik üzerine pek çok güzel söz söylemişlerdir. Mesela “Aslan yatağından belli olur” evet sen bir birey olarak sana düşeni yapsan, yerlere çöp atmasan, tükürmesen, evinin önünü temiz tutsan bir mum olur etrafını aydınlatırsın. Herkes aynı şekilde yapsa bu mumlar tek tek çoğalsa ışıl ışıl bir dünya olur.

  Arabalardan çıkan pis dumanlara, evlerin bacasından çıkan yakıt atıklarına gerekli hassasiyeti gösterip çözüm yollarını bulsak daha temiz bir toplumda yaşama imkanımız olur. Yere çöp atan çocuğunu uyaran anne ve babalar bilinçli bir gençlik yetiştirmiş çocuğuna çevre bilincini öğretmiş olur.

  Toplumda yaşamanın kurallarından olan temizlik önce aile içinde aşılanmalıdır. Çocuğuna gerekli hassasiyeti verebiliyorsa bir aile çevre temizliği için bir mum yakmış sayılır
 2. Ezlem
  Üye

  Her insanın bulunduğu ve kullandığı bir çevre vardır. Daha temiz ve ferah bir dünya için herkes kendi çevresini temiz kullanmalı ve gereken bakımı yapmalıdır. Doğaya karşı olan saygımız bize sağlıklı bir hayat olarak geri dönecektir.
+ Yorum Gönder


çevre ile ilgili kompozisyon örnekleri