+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Alışkanlık İle İlgili Kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Alışkanlık İle İlgili Kompozisyon örneği
  Alışkanlık İle İlgili Kompozisyon örneği


  Alışkanlıklar, hayatımızın her döneminde var. Ancak bunlar tiryakiliğe dönüşürse tehlikeli hale geliyor. Alışkanlıkları bırakmak için önce niyetimizi ve düşüncemizi değiştirmeliyiz.

  Hayatımızda kuşkusuz hepimizin şikayet ettiği olay kendimizin veya çevremizidekilerin alışkanlıklarıdır. Tabi ki bütün alışkanlıklar değil bazıları Herkes bu durumdan şikayet eder ama sadece ettiği şikayetlerle kalır… Kimse bu durumu değiştirmeye çalışmaz.

  Kötü alışkanlıkları bırakmanın en kolay yolu, yerlerine iyi alışkanlıklar edinmekle mümkün. Örneğin, sigarayı bırakırken bunun yerine sıcak içecekler içebilir, meyve, kuruyemiş yiyebilir ya da sakız çiğneyebilirsiniz. Sağlımızı bozan kötü alışkanlıkların vücudumuz üzerindeki etkilerine göz atarak, neden bunlardan uzak durmamız gerektiğini daha iyi anlayabiliriz.
 2. Ezlem
  Üye

  Alışkanlık, insandan insana değişen ancak bir insanın hayatında her zaman yer edinen kalıp davranışlardır. Bir insanın alışkanlık kazanması genellikle küçük yaşlardan başlar. İnsanın bedensel özellikleri birkaç sefer yapılan işleri sonra tekrar yapmayı istemeye meyillidir. Alışkanlıkları böyle ediniriz.
+ Yorum Gönder


alışkanlık ile ilgili kompozisyon,  alışkanlık ile ilgili kompozisyonlar,  neden kötü alışkanlıklar ediniriz kompozisyon