+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon örneği
  Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon örneği

  Kardeşlik Haftası İle İlgili Kompozisyon
  Dostluk ve kardeşlikle ilgili kompozisyon
  Dostluk konulu kompozisyon

  Dostluk, tek bir tanımı olmayan bir kavramdır. Paylaşmak, güvenmek, fedakârlık ve açık sözlülüktür.

  Hayat, dümdüz bir yol değildir. Herkesin hayatında dönem dönem inişler ve çıkışlar vardır. Bu yüzden her gün mutlu ve neşeli olamayabiliriz. Bazı günler kendimizi mutsuz ve kötü hissederiz. Bugünlerde ise, en çok ihtiyaç duyduğumuz olan şey bir dosttur. Çünkü dostlarımızla sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşabiliriz; ama önemli olan gerçek bir dost bulabilmektir. Mutlu olduğunuz zaman yanınızda birçok insan bulabilirsiniz; peki ya mutsuz ve üzgün olduğunuzda da o insanlar yanınızda mıdır? İşte dostluk bir mum ışığına benzer, ortalığa karanlık hâkim olduğunda ancak belli olur.

  Dostluk, bir insanla her gün telefonda 3-4 kez konuşmak, bir kişin hayatını ve yaşadıklarını derinlemesine bilmek değildir, ya da sürekli görüşmek de değildir. Başı gerçekten sıkıntıdaysa, yardıma koşacak ilk kişiysen, aynı şekilde onun da öyle olduğunu biliyorsan işte bu gerçek dostluktur.

  Dostluğun insan hayatındaki değeri bir ekmek, su kadar değerlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir dostumuz varsa eğer kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş çok bulunur; ama dost zor bulunur. 2. Ezlem
  Üye

  Bütün insanlar insani özellikleri sebebiyle dosttur. Her zaman dünya barış içinde olmalıdır. Bir millete ait bireylerin tümü dayanışma ve kardeşlik içerisinde yaşamalıdır. Kardeşlik haftası bu durumun ifadesi için önemlidir.
+ Yorum Gönder


kardeşlik ile ilgili kompozisyon örnekleri,  kompozisyon örneklerinden kardeşliği,  kardeşlik konulu kompozisyon örnekleri,  kardeşlik konulu kompozisyon,  dostluk ile ilgili kompozisyon