+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon örneği
  Kitap Okumak Kompozisyon örneği


  Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu

  Kitap Okumak, insana olgunluk, konuşmak canlılık, yazmak da açıklık verir. Bu sebeple, az yazanın, hafızasının kuvvetli, az konuşanın hazırcevap, az okuyanın da bilmediğini bilir gibi göstermesi için, kurnaz olması lazımdır. Tarih kitapları insanı akıllandırır; şiir nükteci, matematik dikkatli kılar; felsefe eserleri de derinleştirir. Mantık ve hitabet, münakaşalarda ustalaştırır; ahlak da ağırbaşlı yapar.

  “İnsanın okuduğu şey benliğine işler.” Hatta insan zekasına ket vuran her türlü engeli, iyi seçilmiş eserler okumakla ortadan kaldırabilir. Tıpkı vücudun tutulduğu hastalıkların idmanlarla iyi edilebildiği gibi. Mesela top oyunu, vücutta hasıl olan taşlarla böbrek hastalarına; ok atmak, akciğerle göğüse, ağır yürüyüşler mideye, ata binmek baş ağrılarına iyi gelir,Kitap okumakta zihnimiz ve zekamızı geliştirmemiz için en iyi idmandır.

  Unutmayın kötü bir kitabı okumak bile size bir şey öğretir.İyi ve kötünün farkını.. 2. Ezlem
  Üye

  Kitap okumak bir insanın kendisini her bakımdan geliştirmesine yardımcı olur. Kitap okuyan insanlar söz ve davranışlarıyla kültürlü olduklarını belli ederler. Pek çok şeyi kitaplar sayesinde öğreniriz.
+ Yorum Gönder