+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Tiyatro Hakkında Kompozisyon örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tiyatro Hakkında Kompozisyon örneği
  Tiyatro Hakkında Kompozisyon örneği


  UNESCO tarafından kurulan ITI’nin “sahne sanatları bağlamında, dünya çapında bilgi ve uygulama alışverişini arttırmak, gelişim sürecinde sanatsal yaratıcılığın ve üretimin gerekliliği konusunda toplumsal bilinci uyandırmak, insanlar arasındaki barış ve dostluğun sağlanması ve artmasını gerçekleştirmek adına karşılıklı anlayışı geliştirmek, UNESCO’nun hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak” gibi hedefleri, Dünya Tiyatro Günü’nde bir kez daha hatırlatılmaktadır.

  Her yıl tiyatro ve tiyatroyla ortak çalışan diğer sanat disiplinlerinden gelen üstün başarılı bir sanatçı bu gün için bir konuşma yapmaya davet edilmektedir. Uluslararası Bildirge olarak görülen bu konuşmanın metni 20’den fazla dile çevrilmekte, pek çok gazetede yayınlanmakta ve dünya üzerindeki pek çok tiyatro grubunun oyunundan önce okunmaktadır. Pek çok televizyon ve radyo kanalı bu bildirgeyi beş kıtanın her köşesindeki dinleyicilere ulaştırmaktadır.

  Dünya Tiyatro Günü tiyatro dünyasındaki insanlar için sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görülmektedir. Dünya Tiyatro Günü’nde yapılan etkinlikler, uluslararası işlevlerinin yanı sıra ulusal ve bölgesel tiyatro gruplarının bir araya gelmesinde de rol oynamaktadır.
 2. Ezlem
  Üye

  Tiyatro oldukça önemli bir sanat dalıdır. Tiyatro izleyen insanlar sanata daha bağlı ve kültürlü olurlar. Oldukça önemli ve faydalı tiyatro oyunları vardır. Tiyatro seyirci ile bütünleşerek sergilendiği için oldukça etkilidir.
 3. Ziyaretçi
  Hic tiyatroya gitmedim ama gidesim geldi ve gidicem en fazla kisi bası 100liradır
+ Yorum Gönder


tiyatro ile ilgili kompozisyon,  tiyatro ile ilgili kompozisyon örnekleri,  sanat ile ilgili kompozisyon örnekleri,  tiyatro kompozisyonları