+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Silginin öyküsü Ile Ilgili Kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Silginin öyküsü Ile Ilgili Kompozisyon Örneği
  silginin öyküsü ile ilgili kompozisyon Örneği kısaca 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Silgi; kalem, tebeşir veya daktiloyla yazılıp çizilmiş işaretlerin silinmesinde kullanılan kauçuk veya bezden yapılmış bir gereçtir.Günümüzde silgiler genellikle bitkisel yağ, ince süngertaşı ve sülfürle bağlı kauçuğun bileşimidir. Bu karışım, kauçuk işleme aygıtlarında işlenir, kalıptan geçirilerek sertleştirilir. Academie Française’in 1752 tutanağında silgiden bahsedildiğine rastlanmaktadır. Bu kayıtlarda, kaleme yazılan yazıları silmekte kullanılan, caoutchouch adı verilen, Güney Amerika ağaçlarından elde edilen bitkisel bir silgiden söz edilmektedir. İlk kurşun kalem ve silgi patenti New York’ta 30 Mart 1858′de Joseseph Rechendorfer

  Silgi Nasıl Yapılır? Nasıl Siler?


  İnsanoğlunun belki de en çok tükettiği malzemelerden biridir silgi. Varoluş amacı yokolmaktır çünkü silgilerin. Peki kurşun kalemin düşman kardeşi silgiler hakkında ne biliyoruz? Bastıra bastıra yazdığımız yazıları bile kolayca silmesinin sırrı nedir? Rengarenk görünümlerini ve mis gibi kokularını neye borçludurlar?

  Silgiler, daha okul çağına gelmeden önce tanıştığımız kırtasiye malzemelerinden biridir
  . Büyük, küçük, türlü şekil ve renklerde imal edilen silgiler, yıllar içinde iştah kabartan kokulara da bürünmüştür.

  Okula başlayacağımız günlerde çıkılan ve belki de bize özel olduğunu hissettiğimiz o ilk alışverişte defterler, kalemler, boyalar ve sırt çantasınının içindeki özel malzemelerden biri de silgilerdir.

+ Yorum Gönder