+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Hayal Ile Ilgili Kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayal Ile Ilgili Kompozisyon Örneği
  hayal ile ilgili kompozisyon Örneği kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Hayal Ile Ilgili Kompozisyon Örneği

  HAYAL

  Dün gece yine kendi içimde beyin fırtınaları yaşadım. Başımı yastığa koyar koymaz aklıma “ulan keşke şöyle bir hayatım olsaydı, ileride de şurada, şu şekilde yaşayayım” gibi hayaller kurduğumu fark ettim. Beni tanıyanlar bilir, tabi ki de kendimi çok kaptırdım.
  Bu yüzden sabah çok bunalımlı bir şekilde uyandım. Evvelsi gün yazı yazmak ile ilgili bir şeyler çiziktirmiştim ya buraya, şimdi de dün kurduğum hayallerimi paylaşmak istiyorum sizinle. Belki yazılı bir yerde durursa, gerçekleştirmek için popomu daha çok hareket ettirebilirim.

  Mesela tiyatro okumak istiyorum ben. Şuan editörlük gibi saygın bir mertebede olabilirim ama tiyatro istiyorum işte. Hatta bu konuda yüksek lisans, doktora bile yapmış olmayı hayal ediyorum. Dün gece şöyle bir düşündüm de, az ya da çok tiyatrodan kazandığım parayla yaşamak çok Nutella tadında olmaz mıydı? Çok param olmasın ama dünyayı gezecek gücüm olsun istiyorum. Çok güzel bir kadın olmayayım ama bakımlı olabileyim. Çok zayıf olmayayım ama en azından 40 bedene de girebileyim. Yeşilköy’de oturabileyim. Akşam üstüleri sahilde bisiklet sürebileyim, paten kayabileyim. Kudret’le evlenebileyim. Büyük ev istemem ama 3+1 olsun evimiz. Bir odası onun stüdyosu bir odası benim minik sahnem bir odası da aşk odamız olsun. Salonumuzda dev gibi bir akvaryum olsun. Geceleri sadece akvaryumun sesi ve ışığı ile Mardin’den getirttiğimiz el yapımı şarabımızı yudumlayabilelim.

  Salonumuz küçük, balkonumuz büyük olsun. Evimiz toprak ve yeni biçilmiş çimen koksun. Akşam güneşinin huzmeleri girsin evimize. Sabah ve öğlen güneşi tepeden baksın dursun. Bahçe katında olsun evimiz. İki çam ağacına bağlı bir hamağımız olsun. Kimi yaz geceleri uyuya kalabilelim orada Sara Lov dinlerken.

  Bir sulu yemek bir de makarna yapacak beceriyi kazanabileyim. Her Cuma sinemaya gidebileyim. En sevdiğim grupların-müzisyenlerin konserlerini takip edebileyim. Her gün olmasa bile haftada en az 4 kere spor yapabileyim. Sırasıyla Karadeniz turu, Doğu Anadolu turu, İç Anadolu turu, Ege ve Akdeniz turlarına çıkabileyim. (GAP turuna gittim). Sonra Avrupa turu derken tüm dünyayı keşfedebileyim. Doğum günlerim kalabalık geçsin. Bi’ ailem olsun, bi’ yakın dostlarım, bi’ Kudret. Annem üst katımda yaşasın. Kardeşim karşı dairede, Dilan’da hemen yan dairede yaşasın.

  Böyle süre giderken, yaşlanayım Kudret’le. Adile Naşit ve Münir Özkul gibi olalım. Çok mu şey istiyorum senden be Hayat?

+ Yorum Gönder


hayaller ile ilgili kompozisyon,  hayal ile ilgili kompozisyon,  hayal örnekleri,  hayallerle ilgili kompozisyon örnekleri,  hayallerimiz ile ilgili kompozisyon,  hayal gücü ile ilgili kompozisyonlar