+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili kompozisyon Örneği
  kısac iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili kompozisyon Örneği 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili kompozisyon Örneği

  Iyimserlik Ve Kötümserlik

  Son yıllarda ülkemizde bir kötümserlik havası iyice estirilmeğe başlandı. Bu durum sadece bizde değil dünyanın pek çok ülkesinde de hemen hemen aynı şekilde işlenmekte. Kitlesel bilgi ve haber ulaşım vasıtalarının gelişimi ile en ücra yere kadar etki edilebilir duruma gelince ne yazık ki kamu oyu oluşturma konularında kötümserlik havası yaratılma yönünde büyük bir patlamaya yol açıldı.

  Gazetenizi alıyorsunuz kötümserlik konularında haberler ve yazılar çoğunlukta. Radyo ve televizyonu açıyorsunuz haberlerinden tutun eğitici programlara kadar öldürülen kişiler horlanan kişiler hakkı yenen kişiler moralsiz kişiler üzerine kulaklarımız adeta şişiyor. Seçilen türküler bile bu konuda. Sanki hiç iyi bir şey yok şu hayatta? Falan ülkede grev filan ülkede pretostolar hükümete karşı imiş ve yayılıyormuş. Diğer ülkede ayrılıkçı cepheler silahlı mücaledeye devam ediyormuş ve bunun gibi birçok kötümser haberi ve yayını hepimiz mecburen dinleriz. Fotoğraflar filmlerlede kötümserlik havasının iyice süslendiğini görürüz. Sanki yarın dünya batacakmışcasına bir yılgınlık sarar insanı.

  Günün yorgunluğunu gidermek amacıyla gazetesini eline alan radyo ve televizyonunu açan kişi dinlenmek rahatlamak ertesi günü daha dinç olmak için enerji toplamak yerine daha fazla yoruluyor sinirleri daha fazla geriliyor sinir küpü mutsuz bir insan haline geliveriyor.

  Sanki dünyada gizli bir merkez var. Orada düğmeye basıldığı an bütün dünyada gerilimler huzursuzlıklar kavgalar daha da yayılıveriyor. Bazı ülkelerdeki gruplara insanlara sanki şu güzelim dünyanın yaşanmaz hale getirilmesi için bozgunculuk yapmaları için görev verilmiş!

  İşte hep görmekteyiz. O taraftan bu taraftan diye binlerce kişi sadece ülkemizde öldü onbinlerce kişi yaralandı kimisi sakat kaldı. Nice ana ve babalar evlatsız kaldı. Kanayan yaralar acılı gözler sönmüş ocaklar yine devam edecek. Bütün bunlara rağmen değişen ne oluyor. İyimserlik türküsünü kim çağıracak. Niçin hep bütün bunlar? Herkes de insanların mutluluğu için yapıyoruz demekde. Öncelikle ülkemizde kötümserlik havasını kaldırmak zorundayız. Birbirimizi sevmemek birbirimizden şüphe etmek necidir ne taraftandır gibi ayrıcılıklardan dünya hayatımızın gelişimine uymayan kötü alışkanlıklardan bütün milletçe ve dünyaca vazgeçmek zorundayız. Bu konuda gerekli önderliği ve insani görevi yapmaları için toplumumuzu yöneten kişileri ve tüm kuruluşları göreve çağırmaya başlamalıyız. Benden ne köy olur ne kasabaya da adam sende ben mi düzelteceğim gibi düşüncelerden ve zihniyetlerden uzaklaşmalıyız. Hayatı daha yaşanır hale getirebilmek için iyimser olmak zorundayız her türlü kötülüğe ve zorluklara inançla karşı konulduğu zaman her şeyin hakkından gelinecektir . mücadele lütfen!

+ Yorum Gönder


iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili kompozisyon,  iyimserlik kötümserlik ile ilgili kompozisyon,  iyimser ve kötümser ile ilgili kompozisyon,  iyimserlik ile ilgili kompozisyon,  iyimserlik ile ilgili kısa kompozisyon,  iyimserlik ve kötümserlik ile ilgili sözler