+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon Örneği
  kısaca büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon Örneği 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon Örneği

  BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

  Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920 tarihinde kurulmuştur ve Türkiye Cumhuriyeti adına önemli bir dönüm noktası olan bu gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında tüm dünya çocuklarına armağan edilmiştir
  .


  23 Nisan tarihine bu anlamın yüklenmesinin nedeni ulusal egemenlik kavramından gelen ulusun yönetimde söz hakkı sahibi olduğunu vurgulama istediğidir. Meclis kurulmadan önce imparatorluk döneminde yönetim tek kişinin yani padişahın elindeyken meclisin kurulması ile halk yönetime birebir katılma olanağı bulmuş ve yönetimde söz sahibi olmuştur. “Ulusu yine ulusun azim ve kararı kurtaracaktır. Tek bir egemenlik vardır o da ulusal egemenliktir.” sözü ile durumun önemini vurgulayan Mustafa Kemal Atatürk bu bayram ile egemenlik kavramının sürekliliğini sağlamayı amaçlamıştır.


  23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmiş olması bir toplumun temelini geleceğini oluşturan küçük dimağlara ne derece önem verildiğini gösterir. Bugün dünyanın dört bir yanından bir araya gelen çocuklar ile birlik ve beraberlik duygusu içerisinde kutlamalar yapılır oyunlar oynanır şiirler okunur müsamereler düzenlenir devlet kademesindeki birçok birimin yönetimi o günlüğüne çocuklara bırakılır. Dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı 23 Nisandır. Mustafa Kemal birçok alanda yaptığı yenilikler ve ileri görüşlülüğünü bir kez daha bu bayramı çocuklara armağan ederek göstermiş geleceğimiz olan çocuklara sadece onlara ait olan bugünü armağan etmiştir.

 3. Ziyaretçi
  Süper Çok Ama Çok Teşekkür EdERiM
 4. Ziyaretçi
  Bence ödevlerde çok işe yarıycak

 5. Ziyaretçi
  Çok güzel bir ödev yaptım. Teşekkür ederim

 6. Ziyaretçi
  bence şimdiden yüzü kaptım çok teşekkür ederim

 7. Ziyaretçi
  Bana göre kısa osa muhteşem olurdu gene süper bu arada bütün annelerin anneler gününü kutluyorum

 8. Ziyaretçi
  Acaba öğretmen internetten baktığımı anlarmı ama elinize sağlık çok güzel olmuş

 9. Ziyaretçi
  harika çok güzel 100 alacam

 10. Ziyaretçi
  çok güzel ödevim süüüperrrrrr olacak

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon,  büyük millet meclisi ile ilgili kompozisyon kısa,  büyük millet meclisi hakkında kompozisyon,  büyük millet meclisi kompozisyon,  büyük millet meclisi hakkında kompozisyonlar,  büyük millet meclisi hakkında kısa bir kompozisyon