+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bahar ile ilgili kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bahar ile ilgili kompozisyon Örneği
  kısaca bahar ile ilgili kompozisyon Örneği 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Bahar ile ilgili kompozisyon Örneği

  BAHAR

  Sabahları güneş ışıklarının perdemiz ile oynaşarak sıcaklığını yüzümüze, kalbimize taşımaya çalıştığı günler, ilkbaharla başlar. Gri bulutların, esen sert rüzgarların vedasıdır ilkbahar, sıcaklıktır, canlanmadır, başlangıçtır.

  Takvime göre Mart Nisan Mayıs ayları ilkbahar olarak kabul edilse de, 1 Mart dedi mi öyle şıp diye gelmez, bekletir, nazlanır. Hafta sonlarında piknik ve papatyalı planları yapmak için sabırsızlanan çocukların, kışın evde kapalı kalan, dolaşmak için soğuk havalarda sadece alışveriş merkezleri ve ev gezmeleri ile yetinmeye çalışan ev hanımlarının temiz hava ile buluşma şansıdır. Güzeldir, güzel olduğu için olsa gerek geç gelir, çabuk gider. Ya da bana öyle gelir.

  Her yıl kışın ilallah dedirten soğuğu yavaşlamaya başlayınca uğur böceği aramaya çıkarım. Bana göre ilkbaharın en güzel müjdecisi, en sevimli yaratığıdır uğur böceği. Bulduysan hiç korkma. Etrafın çiçeklerle renklenmesi, doğanın tekrar merhaba demesi yakındır. Zamanıdır piknik sepetlerini hazırlayıp, kırlara koşmanın. Çok geç olmadan, havalar çok ısınmadan.

 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Kış mevsiminin bitiminden yaz mevsiminin başlangıcına kadar süren mevsime bahar denmektedir. Soğuk kışın ardından bahar mevsiminde havalar ısınmaya başlar ve ölü toprak uyanır, çiçekler açar, güneş ısıtmaya başlar. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte insanlar daha hareketli, canlı, kıpır kıpır olur. Soğuk kış mevsiminde kapalı ortamlara kendini kapatan insanlar bahar gelince sokaklara, parklara çıkmaya başlar. Aileler piknikler yapar, çocuklar üşümeden sokaklarda oynayabilir. Bahar gelişiyle hem insanlara hem doğaya hayat verir. Bu nedenle en güzel mevsimlerden biridir. Bahar mevsiminde çiçeklerin açmasıyla doğa renklenir insanlar yaşama sevinciyle dolar. Ayrıca bahar, kendisinden sonra gelecek olan yazı da müjdeler. Bahar mevsimi bitince sıcak yaz mevsimi bizleri karşılar.
+ Yorum Gönder


bahar ile ilgili kompozisyon,  bahar sevinci ile ilgili kompozisyon,  bahar temasi ile ilgili kompozixyn,  bahar ile kompizisyon yazisi,  baharın gelişiyle ilgili kompozisyon