+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bağımsızlık ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Bağımsızlık ile ilgili kompozisyon
  Bağımsızlık ile ilgili kompozisyon örneği ve çalışma yazısı ekliyorum..

  Bağımsızlık, bireylerin ve toplumların hiç kimsenin boyunduruğu altına girmeden, kendi isteği doğrultusunda özgürce yaşamasıdır. Yapılan davranışları kısıtlanmamak, kimseye zarar vermeden özgürce dilediğini yapabilmek demektir.

  Türk milleti varlığının her döneminde bağımsız olarak yaşamış bir millettir. Bu durum hem toplum yapısında hem de bireylerin iç dünyasında boyunlara asılmış bir madalya gibi durur. Bu madalyayı taşıyan bir millet olarak gurur duymak, her Türk vatandaşının hakkıdır.

  Bu millet, bağımsızlığı yakalayana kadar çok mücadele etmiş gerek iç, gerekse dış güçlere karşı büyük savaşlar vermiştir. Ancak bağımsız olma güdüsü Türk ulusunun genlerinde vardır. Bu nedenle Türk milleti bu uğurda çetin mücadelelere girişmiştir.

  Bir Türk vatandaşı olarak bu bağımsızlığı devam ettirmek her Türk gencinin görevidir.Bugün ve yarın buna engel olmak isteyenler çıkacaktır. Bu güçler karşısında duvar olmak, bağımsızlılığı yitirmemek için canla başla karşı koymak gerekir.

  Arthur Schopenhauer der ki:”İnsanlarla uğraşmada üstünlüğe ulaşmanın tek yolu onlardan bağımsız olduğunuzu göstermenizdir.” Bu sebeple tüm dünya karşısında söz sahibi olmak isteyen toplumlar bağımsızlıklarını asla yitirmemeli, bu ığurda ne gerekiyorsa yapmalıdır
 2. CANGÜLER
  Bayan Üye

  Esir bir Türk milleti zaten düşünülemez. İşte bizim gibi bağımsızlığına düşkün olan özgür bir toplum için daima dış güçlere kjarşı aynı bir yumruk gibi olmalı gelen her saldıyıyı durdurmalı veya ortadan kaldırmalıyız.
+ Yorum Gönder