+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Bilimin Önemi Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Bilimin Önemi Kompozisyon
  Bilimin Önemi Kompozisyon Kısa


  İnsanların deney ve gözlem yaparak sahip oldukları bilgi birikimine bilim denir. Bil sözcüğünden türetilmiştir, bellekte iz bırakan anlamına gelir. Evrende her alanda net bilgiye sahip olabilmek için mutlaka bilimden yararlanılır.

  Bilimin bilgileri kesine yakın olsa da net değildir. Zamanla yeni bir tez ve kanıt öne sürülebilirse bilimsel bilgi değişebilir. Tarih bunun örnekleriyle doludur.

  Bireysel ve toplumsal olaylara mantıklı çözümlerin üretilmesindeki tek yol bilimi kullanmaktır. Bilimsel düşünce ve araştırma yöntemlerinin uygulanması toplumları yenilikçi kılar. İnsanlar bilimsel düşünme eksikliği yüzünden diğer milletlerden geri kalır. Sorunların oluşması toplumda ekonomik ve sosyal sorunları da beraberinde getirir. Karmaşa ortamı oluşur.

  Tekerleği keşfeden insan, günümüzde bilimsel gelişmelere ağırlık vermiştir. Her sorun bilimle çözülmüştür. Bilimsel bulgular toplumların gelişmesini ve bugünkü modern şeklini almasını sağlamıştır.

  Bilim aslında yaratıcılığın ürünüdür. Yaratıcılık da hayalgücü ve düşünceyle ilgili bir kavram olduğuna göre bilim insanın duygularında başlar diyebiliriz. Bilimsel gerçekler insan bunu ortaya çıkartmadan önce de vardır. Sadece farkına varılması gerekir. Bunu başaran insandır. Bilimsel bilgi, binlerce yıllık araştırmayla günümüze kadar ulaşmış ve müthiş bir bilgi birikimine sahip olmuştur.

  Bilimsel bilgiyi kullanmak, daha çok bilmek ve bilgiye sahip olmak istemek yaşamda başarı şansımızı arttırır. Bilimin amacı insan hayatını kolaylaştırmak ve Dünya’yı daha yaşanabilir bir hale getirmektir. Bunu başaran toplumlar Dünya’nın önde gelen toplumları olacaktır
 2. CANGÜLER
  Bayan Üye

  Atanın söylediği gibi en hakiki yol gösterici ilim ve bilimdir. Çağdaş uyğarlıklar düzeyine çıkabilme için bu vatanı yüceltmek için bilime önem vermeli bilim alnından çalışmlara hız vermeli, ve daima yükselmeliyiz.
 3. Ziyaretçi
  evrenin veya olayların bir bölümünü konu olarak seçen
+ Yorum Gönder