+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Dilin önemi ve yaşamımızdaki yeri ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Dilin önemi ve yaşamımızdaki yeri ile ilgili kompozisyon
  Dilin önemi ve yaşamımızdaki yeri ile ilgili kompozisyon

  Öncelikle dilin tanımını yapmak isteriz; dil, canlıların bir takım sesler ve işaretlerle düşünce, duygu ve güdülerini anlatmasında yardımcıdır.

  Dil, yaşamsal gerekliliklerden biridir. Medeniyet için oldukça önemlidir. Toplumun gelişmesinde en önemli rolü dil oynamaktadır. Dil, geçmişi günümüze taşıyan önemli bir faktördür. Dil sayesinde bireyler iletişim kurabilmektedir. Eski çağlarda kişilerin işaretlerle anlaştığı zamanlar olmuş ancak kuvvetli bir iletişim hiçbir zaman sağlayamamışlardır. İletişimim kuvvetli devletler hep ileriye taşınmış ve geleceği sağlam olmuştur. İletişim kuramayan devletler tarihin sayfalarına karışıp yok olmuşlardır. En hızlı iletişim yolu dildir. Bunun yanı sıra yazma ve çizmede bir iletişim kaynağıdır. Ancak dil ile daha hızlı bir iletişim kurulmaktadır.
  Her daim atalarımızın sözleri geçerlidir. Bu geçerli sözlerden biri ise ” Bir dil, bir insan” sözüdür. Hakikaten de kişi kaç dil bilirse o kadar insanla iletişim kurar, o kadar gelişir, o kadar kaynaşır ve o kadar milleti tanıma fırsatı yakalar. Bizlerde başka milletin dillerini öğrenmeli ve kendimizi hep ileriye taşımalıyız.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Dil bir iletişim aracıdır. Duygu, düşünce ve istekler dil ile aktarılır. Diline sahip çıkmayan milletler kısa zamanda kendi değerlerinden koparak başka egemen milletlerin sömürgesi hâline gelirler. Dil, diğer insanlarla bütün ilişkilerimizde bize aracılık eden, sosyal bağlarımızı düzenleyen bir vasıta olarak hayatımızın her safhasında mevcuttur.
+ Yorum Gönder