+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Hayatın Önemi (Değeri) Kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Hayatın Önemi (Değeri) Kompozisyon
  Hayatın Önemi (Değeri) Kompozisyon örneği


  Hayat bizlere sunulmuş bir armağandır. Bu dünyada hayat bulmamız, varlığımızı devam ettirmemiz biz insanlara bahşedilmiş büyük bir ödüldür. Hepimiz bu hayata geldik, yaşıyoruz ve bir zaman sonra bu hayata veda edeceğiz. Herkes uzun yaşamak ister ancak ne kadar uzun yaşarsak yaşayalım bu hayatın sonu mutlaka bir gün gelecektir.

  Hayat gerçekten çok kısa ve zaman su gibi akıp geçiyor. Daha dün gibi aklımızda olan anılarımıza şöyle bir göz attığımızda üzerinden ne kadar uzun zaman geçtiğini fark edip hayıflanıyoruz. Bu kadar kısa olan bir ömürde önemli olan unutulmayacak anılara sahip olmaktır. Bize verilen ömrü güzel ve başarılı işlerle geçirirsek ömrümüzün sonu geldiğinde bu dünyadan mutlu ve huzurlu şekilde ayrılırız. Hepiniz duymuşsunuzdur genel bir kanı vardır: Önemli olan uzun yaşamak değil, önemli olan güzel yaşamaktır.

  Bu hayatın nasıl geçtiği çok önemlidir. Hayatımızı güzel ve mutlu bir hale getirmek ise tamamen bizim elimizdedir. Biz mücadele eder, zevk aldığımız ve başarıya ulaştığımız işler yaparsak hayatımızı da dolu dolu yaşamış oluruz. Bu nedenle yaşamımızda her zaman bardağın dolu tarafından bakmalı ve bu dünyayı kendimize verilmiş bir armağan olarak görüp hakkını vererek yaşamalıyız.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Hayatın anlamı sabretmek ve ufak şeylerle yetinmesini mutlu olmasını becerebilmek. İnsan hayatı hangi açıdan bakarsanız bakın önemi çok büyüktür ki nitekim şu anda yaşayan toplumumuzun hayata verdiği önem azalmıştır.
+ Yorum Gönder