+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Ilköğretim haftası ile ilgili yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Ilköğretim haftası ile ilgili yazı
  İlköğretim haftası ile ilgili yazı Kısaca

  İlköğretim demek okuma-yazma ve temel bilgileri aldığımız ilk eğitim kurumu demektir. İlköğretim bizim eğitim hayatımızın ilk basamaklarını oluşturur.


  Öğrenimin temeli İlköğretim’dir. Zorunlu ve parasız olması yasalar ile koruma altına alınmıştır. İlköğretim 8 yıl sürer. Öğrenci 7 yaşında öğrenimine başlar ve 15 yaşında bitirir.

  Eğitim-öğretimin başladığı ilk hafta, tüm ilköğretim okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır. Genelde Milli Eğitim Bakanlığı’nın radyo ve televizyondan yayınlanan konuşması ile açılan bu hafta okullarda çeşitli etkinlikler düzenlenir.

  Bu etkinliklerde konuşmacı olarak yer alan okul müdürü ve öğretmenler; Eğitimin ve öğretimin değerini, yararlarını anlatırlar. Okuma – yazma bilmenin ne denli önemli olduğu üzerinde dururlar. Gerçekten, birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuma – yazma bilmeyen bir kişinin bilgili olması düşünülemez.

  Atatürk’ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır. İlköğretim Haftası; bu gerçeklerin konuşulduğu, ilköğretimin, okuma – yazma öğrenmenin kişiye, topluma sağladığı yararların anlatıldığı bir haftadır.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Öğrenimin temeli ilköğretimdir. İlköğretimin zorunlu ve parasız olması ile ilgili yasalar koruma altına alınmıştır. İlköğretim 8 yıl sürer bu süreç sonucun da herkesin okuma yazma bilmesi gerekir.
+ Yorum Gönder