+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Kültür Sanat Forumunda Ağız büyütmek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ağız büyütmek
  Ağız büyütmek

  benim problemim dudaklarımın yüzüme oranla küçük durması.estetikle sadece dudakların kalınlıkları ve şekli ile oynanabiliyor sanırım.güldüğüm zaman sadece öndeki iki dişim görünüyor.ağzımı büyütebileceğim bir yöntem ya da estetik uygulaması biliyor musunuz..tşkkürler..
 2. Mineli
  Devamlı Üye

  GÜLMENİZ TASARLANIYOR

  * Bir saat içinde kusursuz gülüş elde etmek mümkün mü?
  Araştırmalar gösteriyor ki; artık iş dünyasında güzel bir gülüş tercih edilen referans noktalarından biri oluyor. Bu nedenle, bizlere iş görüşmelerinden hemen önce başvuran hastalarımız oluyor. Onlar için kompozit dolgu maddeleri kullanarak bir saat içinde diş estetiği sağlamamız mümkün oluyor. Özellikle ön diş kırıklarında ve form bozukluklarında bir saat içinde diş estetiği sağlanabiliyor.

  * Gülüşü tamamen yeniden tasarlanması mümkün mü?
  Mümkün; biz buna ‘gülme tasarımı’ diyoruz. Sanatçıların yanı sıra artık iş dünyasında ve sosyal hayatta aktif olanların birçoğu bu metodu kullanıyor. Gülme tasarımında, hastanın diş etleri ve dişleri göz önünde bulunduruluyor. Diş eti fazla görünen hastalarda öncelikle diş eti ameliyatlarıyla bu görüntü düzeltiliyor. Bu tür kozmetik ameliyatlar, korkulacak kadar zor operasyonlar değil. İhtiyacı olan insanlar geliyor. Lokal anestezi ile diş etleri kısaltılıyor. Bir saat içinde operasyon bitiyor ve bir saatlik uygulamadan sonra işlerinin başına dönebiliyorlar. ‘Öğle tatili operasyonları’ da diyoruz bu yönteme. O gün için yumuşak gıdaları seçmelerini istiyoruz. İyileşme süreci 3-n hafta alıyor ama bu sırada hastaya hiçbir kısıtlama vermiyoruz. Bu tip uygulamalar lazerle de yapılabildiği için iyileşme süreci kısaltılabiliyor.

  * Öğle tatili operasyonu sonrasında nasıl bir değişim ortaya çıkıyor?
  Diş eti görünümü yeniden yapılanan kişiye; yüz ve dudak şekli göz önünde bulundurularak yeni diş şeklindeki geçici restorasyonlar uyguluyoruz. Hastalar bu geçici uygulamaları 2-3 haftalığına kullanıyorlar. Bu sırada konuşmasını etkileyip etkilemediğine bakıyor, görünümünden rahat olup olmadığını kontrol ediyorlar. Eğer hasta bu şekle onay veriyorsa kalıcı porselen l-----lar yapılıyor. Bir iki aylık süre içinde tamamen yeni bir gülüş ile hayatına devam ediyor. Yeni görünüm; dudak biçimini ve yüz çizgilerini etkilediği gibi insanların artık içlerinden geldiği gibi gülmesini sağlıyor. Dolayısıyla hastanın psikolojisi üzerine büyük etkisi oluyor. Hatta, güzel bir gülümseme sayesinde hastanın hayata bakışının pozitifleştiği ve özgüveninin de arttığı gözleniyor.

  KONUŞMA DA DÜZELİYOR
  * Konuşma bozuklukları nasıl düzeltiliyor?
  Genellikle kişilerin ’s’ ve ‘f’ harflerini çıkartmakta zorlandıklarını görebiliyoruz. Bu durum, üst dişler ile alt dişlerin boyutlarının veya konumlarının uyumsuzluğundan kaynaklanabiliyor. Üst çene ile alt çene dişlerinin pozisyon ve şekilleri; ortodontik tedavi veya kalıcı porselen l-----larla doğru konumlandırıldıklarında, bu ses bozuklukları giderilebiliyor. Ayrıca arka dişlerin aşınması nedeniyle yüz boyutu azalmış kişiler tükürük saçarak konuşabilir. Tükürük saçma sorunu da bu boyutu artırarak ve ön dişleri yeniden planlayarak iyileştirilebilir. Bu tip sorunu olan hastaların bir kısmı cümleri tamamlayamadıklarını ifade ediyorlar. Cümlede bir bölünme meydana geliyor. Tedavi sonrasında sorun tamamen gideriliyor. ‘S’ harfinin ‘ş’ olarak çıkmasında ise; bazen ön taraftaki üst iki keser dişin, bazen de alt iki keser dişin sorunlu olduğunu görüyoruz. Burada yerine ışınlı dolgularla bir saat içerisinde bu harf bozuklukları giderilebiliyor. Çocukluğundan itibaren konuşma problemi olan kişi, dişleri düzeltilerek sorundan kurtulabiliyor. Ses bozukluklarının ortodontik tedavi ve porselen veya ışıklı dolgularla tedavi edilmesi mümkün oluyor. ‘R’ harfinin düzeltilmesi ise diş tedavileri ile ne yazık ki mümkün değil, bunun için konuşma terapistine başvurulması gerekiyor.

  * Hangi yüz tipine hangi dişi öneriyorsunuz?
  Oval yüzlülerde, dar ve oval dişler daha güzel bir görünüm sağlar. Kare yüzlü veya geniş yüzlü olanlarda ise daha geniş ve kare dişler yapılması estetik bakımdan tercih edilir. Yaşlanmayla birlikte ön dişlerin biraz dışarı doğru yapılması daha genç görünüm kazandırır. Ön iki dişin bir iki milimetre uzatılması hastaları çok daha genç gösterir. Dişlerin dudakları desteklemesiyle ve dudak üzerindeki yaşlanmaya bağlı olarak oluşan çizgilerin bir miktarınının kaybolması ile hasta daha genç görünür.

  * Lazer diş tedavilerinde nasıl kullanılıyor?
  Diş estetiğinin sağlanmasında, diş çürüklerinin temizlenmesinde ve diş sert dokularının kesilmesinde (yani dişe dolgu yaparken oyulması yerine) kullanılabilir.

  * Neden lazer tedavisi tercih edilebilir?
  Birkaç sebebi var. Öncelikle lazerli tedavi mümkün olduğunca ağrı yapmaz. Anesteziye ihtiyaç duyulmaz ve iğne yapmanıza bile gerek kalmaz. Bu yüzden dişçiden korkan hastalarda rahatlıkla kullanılabilir. ‘Gırgır’ denilen sesin ve titreşiminin olmaması nedeniyle insanları ürküten diğer aletlere göre büyük üstünlüğü var. Çünkü dokuya değmeden bir milimetre uzaktan çalışılır. Onun için diş üzerinde hiç titreşim olmaz. Hasta tedavisinin yapıldığını fark etmez bile. Tedavi süresini kısaltmaz. Ayrıca kanal tedavileride kullanılır. Lazerleri; kanal içindeki mikropların ortadan kaldırılması için belli bir dalga boyuna ayarlarız. Böylece mikrop öldürücü özelliği olur.

  Dudak büyütme: 500-1500 TL
  Dolgun dudaklar, kadın vücudunda güzelliği ve dişiliği simgeleyen en önemli unsurlardan biridir. Kalın ve dolgun dudaklar gençliğin ifadesi olduğu kadar incelmiş ve sönmüş dudaklar da yaşlılık ifadesidir. Ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemlerle, yapısal olarak ince olan veya yaş ve menapoz gibi nedenlerle incelmiş olan dudakların dolgunlaştırılması mümkündür.*

  Hyalurinik asit, dudak büyütmede en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Restylane® denilen ve iğne ile enjekte edilen Hyalurinik asit uygulaması 15 dakika kadar sürer ve hasta hemen normal hayatına döner. Uygulama sonrası 4-6 ay kadar kalıcılığını korur. Alerji yapmayan, risksiz dolgu maddeleridir.*

  Dudakları dolgu maddesi kullanmadan basit ameliyatlarla kalınlaştırmak da mümkündür. Ameliyat ile dudak şeklinin değiştirilmesinde pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden hangisinin size uygun olacağına doktorumuz ile yapacağınız görüşme sonrasında karar verilir.

 3. Ziyaretçi
  bnm agzmda normal boyutlara gore biraz kucuk dslermi yaptrcam acaba agzimi gensletmenz mumkunmu teskkurler
 4. Harbikız
  Devamlı Üye
  bnm agzmda normal boyutlara gore biraz kucuk dslermi yaptrcam acaba agzimi gensletmenz mumkunmu teskkurler
  Bu konuyla ilgili sağlık siteleri de dahil hiçbir yerde doğru düzgün bilgi yok. Uzman bir doktora danışırsanız olur ya da olmaz cevabını size daha net verecektir.

+ Yorum Gönder


ağız büyütme,  ağız genişletme,  dişleri büyütmek,  ağız büyütme ameliyatı,  agiz büyütme,  ağız büyütme operasyonu