+ Yorum Gönder
Kuranı Kerim ve Kuran Hikmetleri Forumunda Alçak gönüllülük kelimesi ile ilgili ayetler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Alçak gönüllülük kelimesi ile ilgili ayetler
  Alçak gönüllülük kelimesi ile ilgili ayetler nedir


  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla

  • Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiği, onların da kendisine sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cihad eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (MAİDE SURESİ / 54)
  • Onlara acıyarak alçakgönüllülük kanadını ger ve de ki: "Rabbim, onlar beni küçükken nasıl terbiye ettilerse Sen de onları esirge." (İSRA SURESİ / 24)
  • Biz her ümmet için bir "Mensek" kıldık, O'nun kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine Allah'ın adını ansınlar diye. İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır, artık yalnızca O'na teslim olun. Sen alçak gönüllü olanlara müjde ver. (HAC SURESİ / 34)
  • O Rahman (olan Allah)ın kulları, yeryüzü üzerinde alçak gönüllü olarak yürürler ve cahiller kendileriyle muhatap oldukları zaman "Selam" derler. (FURKAN SURESİ / 63 )
 2. Ziyaretçi

  Din ödeviniiiiiiiiiiiiiiiiiiii yaptım
 3. Ziyaretçi
  çok güzel olmuşta hadiste ekleseydiniz daha güzel olurdu
 4. Ziyaretçi
  gerçekten/sitenizi/beğendim/böyle/devam/
  edin

+ Yorum Gönder


alçak gönüllülük ile ilgili ayetler,  alçak gönüllü davranın ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili ayet,  alçakgönüllülük ile ilgili ayetler,  alçak gönüllü davranmak ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili ayet ve hadisler