+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Altın örtülü Rosella - Kuş Bakımı ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Altın örtülü Rosella - Kuş Bakımı ve Özellikleri
  Altın örtülü Rosella nasıl bir hayvandır

  altnrtlrosellakubakmvez.png


  Temel Özellikleri
  Altın örtülü Rosella; Avustralya'nın güney doğu köşesinden ve Tazmanya'dan gelir ve de doğulu rosellanın daha renkli şeklidir. Bu tür, dünyadaki avikültüristlerce en popüler olanıdır. Sarı-yeşil gövde ve kırmızı kafası olan nadir, şaşırtıcı lutino formu da dahil, günümüzde çeşitli renkli formları üretilmiştir.

  Beslenme ve Barınma
  Koyu kırmızı rosellanın benzeri bir diyet verin. Aynı tipte kuşhanelerde aynı dayanıklılığa sahiptir. Yaygın bağırsak kurtları yönünden yeni nesli kontrol edin. Bu kontrol, parazitlerden kuşhanenizi korumanız için gereklidir.

  üreme
  Derin bir folluk ile altını döşemek ve kemirmesi için yumuşak tahta verin. On bir aylıkken üreyebilirse de, on sekiz aylık olup, yeterince olgunlaşmadan üremeye teşvik etmeyin. Kuşhane ortamında on yıldan fazla üreme ömürleri vardır. Doğal yaşamda asabidir, evde yetiştirmek için uygun değildir.
 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Altın örtülü Rosellanın  Diğer Adları: Pyatycercus Eximius, Eastern Rosella
  Ortalama Boy: 30 cm

  Ortalama Ömür: 15 yıl

  Cinsiyet: Dişiler erkeklere göre baş ve göğüslerinde daha az kırmızı ile daha mattırlar.

  Üreme: Kuluçka 21 gün sürer, tüylenme 35 gün sonra olur.

  Genç Kuşlar: Erişkin dişilere benzerler, fakat başlarının arkasında yeşil yama vardır.

  Ayırt Edici Özellikleri: Gaga: Gaga A.G.R de eşit olarak renklidir. Doğulu Rosellaların gagası üst kısımda açık ve altta daha koyudur. Yanaklar: Erkeklerin saf kar beyazı yanakları vardır; dişilerin yanakları daha gridir. Göğüs: Bir kuştan sonrakine geçen kırmızı tüylerin göğüste sarı olarak oluşması ayrı bir karakteristliktir. Sırt: A.G.R da doğulu rosellalara göre sırttaki sarı tüy daha koyu tondur. Kanatlar: Bu tğrlerde kanatların dış yüzünde mavi renk vardır. Kuyruk: Rosellalar bazen geniş kuyruklu olarak adlandırılır.

+ Yorum Gönder