+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Baharat İspinozu - Kuş Bakımı ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Baharat İspinozu - Kuş Bakımı ve Özellikleri

  Baharat İspinozu resmi  baharatspinozukubakmvez.jpg


  Temel Özellikleri
  Baharat ispinozu, Hindistan'dan çin anakarasına kadar Asya'nın geniş bir bölümünde bir uçten uca kadar yayılır. Aynı zamanda Filipinleri'de içeren sayısız adalarda yaşar. Adı, doğudan Avrupa'ya değerli baharatlarla dönen gemilerle getirildiğinden baharat ispinozu olarak kalmıştır. Bulundukları yere göre, farklı tüy ve ölçülerde çeşitleri mevcuttur. Doğadaki topluluk kuşları ile beraber bu ispinoz gruplarını bir arada tutabilirsiniz. Bir kaynaktan gelen kuşlarla başlayınız, böylece aynı soydan olmalarını garanti edebilirsiniz.

  Beslenme ve Barınma
  Akdarı ve kanarya yemleri baharat ispinozunun beslenmesi için uygundur. Aynı zamanda canlı gıda ve yeşil gıda da kabul eder. Bir çok mannikinden farklı olarak, canlı gıdaları tercih eder. Bütün yıl boyunca zaman zaman ara vererek besleyin. Yavrulu çifte bol gıda verilmesi önerilir. Kuş otu ve çimen bu türün en çok beğendiği yeşil gıdalardır. Tenhalığı sever. İklime bir kez alıştırıldığında, korunaklı bir kuşhanede bütün yıl barınabilir.

  üreme
  İyi bir beslenme düzeni ile çift kuvvetli bir yuva yapabilir. Erkek kuş yuvalama malzemesini toplama sorumluğunu mağrur bir şekilde üzerine alır. Baharat ispinozu yeşil sapları tercih eder. örneğin ince çimen saplarını kuru malzemeye tercih eder. Eğer bulabilirse yuvanın içini tüyler ve yosun dahil olmak üzere yumuşak parçalarla doldurur 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Baharat ispinozu bir diğer adi baharat kuşu çok farkli ve de renkli olan bir diş görünüşü vardir. Bu kuş türünün bir de farkli olan alt türleride bulunmaktadir. Bunun dişinda bu kuşlarin cinsiyet ayrimini yapmak çok kolay olan bir iş değildir.
+ Yorum Gönder


baharat ispinozu,  ispinoz