+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Bengal İspinozu Bakımı ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bengal İspinozu Bakımı ve Özellikleri
  Bengal İspinozu nasıl bir hayvandır

  Bengal İspinozu.jpg

  Temel Özellikleri
  Bengal ispinozunun kökeni tam bir bilinmezdir. Vahşi hayatta bu kuş görülmez. Asırlar önce çin'de çizgili mannikin (Lonchura Striata) ve diğer benzer türlerden seçilen çapraz çiftleştirmelerden ortaya çıktığı düşünülmektedir. Kayıtlar, bu kuşun 16. yüzyılda Japonya çevresinde var olduğunu ve iki saf beyaz bengal ispinozunun Londra hayvant bahçesinde sergilendiği 1860 yılında da batıda ilk kez görüldüğünü gösteriyor.

  Daha sonra 1871'de ilk çukolata rengi Bengal ispinozunun açık kahverengi ve daha beyaz formları da izleyerek, doğudan Almanya'ya geldiğini görüyoruz. Günümüzde beğenilen bu kuşlar, dünyada halen mevcuttur. Gouldian ispinozları gibi Avustralya çim ispinozları da güvenilir bir ebebeyn olmadıklarından Bengal ispinozları bunların yavrularına ebebeynlik yaparlar. Bunun için çok değerlidir. özellikle Kuzey Amerika'da Bengal ispinozu cennet kuşu olarak bilinir.

  Beslenme ve Barınma
  Bengal ispinozu standart yabancı ispinoz yemi karışımı ve yeşil gıdaların verilmesini tavsiye ederiz. Doğada, olağan şartlarda dayanaklı ve sosyal bir kuştur, dolayısıyla diğer daha küçük ispinoz ve mumgagalarla beraber dış kuşhanelerde yaşayabilir.

  üreme
  Ne zaman bir çift çiftleşmeye hazır gözükürse, onlara kuru ot, yosun veya hazır malzemelerden uygun bir yuvalama yeri temin edin. Bengal ispinozunu, diğer mannikinlerden uzak tutunuz aksi takdirde karışık üreme oluşabilir.
 2. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bengal İspinozunun özellikleri  Diğer Adları: Lonchura Domestica
  Ortalama Boy: 10 cm

  Ortalama Ömür: 5 yıl

  Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir, erkekler öter.

  Üreme: Kuluçka 12 gün sürer, tüylenme 21 gün sonra olur.

  Genç Kuşlar: Tüyleri ve alt kısımları erişkinlere göre daha mattır.

  Ayırt Edici Özellikleri: Tüyler: Bu kuşun rengi kestanedir, çikolata en koyu rengidir. Benekler: Kuştan kuşa de---gıs---mekle birlikte, belli bir modeli yoktur. Kuyruk: Erkek kuyruk tüylerini üreme gösterilerinde yelpazeler.

+ Yorum Gönder


bengal ispinozu,  ispinoz,  melba ispinozu