+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu - Kuş Bakımı ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu - Kuş Bakımı ve Özellikleri
  Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu hakkında bilgi

  grikanatlgkmavisimuhabb.jpg
  Temel Özellikleri
  Muhabbet kuşlarının basit renklerindeki değişmeler, kanatlarındaki çeşitli haleler eşlik etmiştir. Bu grubun benzer çeşitleri, kahverengi hareleri olan tarçın muhabbet kuşu ve sarı hareleri olan sarı kanatlı muhabbet kuşudur.

  Beslenme ve Barınma
  Bu kşa standart olan muhabbet kuşu yemi karışımı veya kendi karışımınızı, küçük miktara yeşil gıda karışım ve ıslatılmış akdarı döküntüleri ile yavrular büyürken yumuşak gıda verilmesi tavsiye ederiz.

  Eğer kuşahane iyi korunaklı ise, değişken iklimli bölgelerde bu kuşuları tüm yıl boyunca dışarıda tutabilirsiniz, fakat sıcaklık çok düşerse ısınmaları sağlanmalıdır.

  Üreme
  üremeye hazır olunduğunda, çifti folluğu olan üreme kafesine yerleştirin. Bu kuşları düzenli olarak eşleştirmekten kaçının, çünkü yavrularının hareleri koyulaşıp ayırıcı şablonlarını kaybedebilir. Tek çare olarak, açık ve koyu hareleri olan kuşları eşleştirip, istenilen ortalama işaretlemeye sahip yavruların üremesi denenebilir. Buna reğmen bazı değiik tipler oluşabilir. Hatta bu aynı yuvadan gelen yavrular arasında bile olabilir.

  Diğer Adları: Melopsittacus Undulatus
  Ortalama Boy: 18 cm
  Ortalama Ömür: 7 yıl
  Cinsiyet: Dişilerin gaga üzerinde kahverengi ceresi vardır.
  Üreme: Kuluçka 18 gün sürer, tüylenme 35 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Gözler beyaz göz halkasız siyahtır, maske daha küçüktür ve alında cereye ulaşan çizgiler vardır.

  Ayırt Edici Özellikleri:
  Baş: Genellikle mavi muhabbetlerde beyazdır, fakat sarı yüzlüde üretmek mümkündür.
  Göğüs: Kuşun göğüs rengi gök mavisidir, var olan mavilerin en matı. Bu renk muhabbet kuşu tarinin erken devirlerinde çıkmıştır, ilk olarak Belkiça'da 1880 civarlarında tespi edilmiştir ve çabucak çok popüler olmuştur.
  Kanatlar: Kanatlardaki giri işaretler bu mutasyona sevimli benekli bir görünüş verir. Kuyruk: Kanatlar gibi kuyruk temiz bir mavi gri tonudur 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşları isimlerinden de belli olduğu gibi kanatları gri, döş(göğüs) bölgesi gök mavisi olan kuşlardır. Kafa üstünde yatay siyah çizgileri de olabiliyor. Ayrıca albino ırka en yakın olan muhabbet kuşu çeşididir.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu,  gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu,  gri kanatlı gök mavisi muhabbet kuşu yavrusu,  kuşlar mavi