+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Kanarya Kuşları İçin Yumurta Maması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kanarya Kuşları İçin Yumurta Maması
  Kanarya Kuşları İçin Yumurta Maması tarifi


  Evlerinde kuş besleyenler için kuşların beslenmesi en önemli unsurlardan birisidir. Kuşların beslenmesinde hazır yemleri kullanabileceğiniz gibi, sizler de evinizde kuşunuza özel mama hazırlayabilirsiniz. İşte kanarya kuşları için yumurta mamasının hazırlanışı…

  Bir yumurta katı hale gelinceye kadar haşlanır. Soğuduktan sonra sarısı çıkartılarak ezilir içine az miktarda beyazı rendelenerek karıştırılır, iki adet bisküvi ezilerek toz haline getirilerek içine karıştırılır. Karışıma yarım çay kaşığı bal, iki damla balık yağı, biraz süt ilave edilir ve kuşa verilir. Ayrıca bu karışıma elma, şeftali, muz gibi meyvelerde rendelenerek karıştırılabilir, fakat elma karıştırılacaksa mamaya balık yağı koymamalıyız çünkü elma ile balık yağı birleştiğinde mamayı bozar.

  Yumurta ezmesine dövülmüş haşhaş tohumu, kenevir tohumu, rendelenmiş havuç, mangal kömürü tozu, mürekkep balığı kemiği tozu, az miktarda haşlanmış patates, galeta unu, ezilmiş bisküvi, bal ve süt, badem ezmesi karıştırılarak besleyici ve karışımı zengin bir mama yapabiliriz.

  Dikkat;
  Hazırladığımız bu karışımların kanarya tarafından taze olarak yenmesi önemlidir. Mamaların kaplarda bir günden fazla tutulmaması gerekir aksi halde bunlar bozularak yiyen kuşun hastalanmasına neden olur.
 2. Acil

  Kanarya Kuşları İçin Yumurta Maması isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


kanarya yumurta maması,  kanarya kuşları için yumurta maması,  kanarya yumurta