+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Yavru Muhabbet Kuşuna veya Yeni Aldığımız Kuşa Nasıl Davranmalıyız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Yavru Muhabbet Kuşuna veya Yeni Aldığımız Kuşa Nasıl Davranmalıyız

  Kuşlara karşı nasıl davranmamız gerektiği hakkında bilgi


  Yavru bir muhabbet kuşunu alıp eve getirdiğinizde, kafesine yerleştirmeden önce yarım saat oynayın. Bu sizinle iletişime geçmesine, ilişki kurmasına yardım eder. İlk başlarda kuş çok ürkek görünebilir. Ve sizden uzaklaşmayı deneyebilir. Unutmayın ki o, sizin avucunuza ulaşana kadar diğer kuşların sesi ve görüntülerinden başka bir şey bilmiyordu. Eğer sizden uzaklaşmayı denerse, vücudunu nazikçe elleriniz arasında tutun. Sonra onu okşamaya başlayın ellerinizle. Ardından yanaklarınıza doğru götürün. Bu hareketler sakinleşmesine yardım edecektir.


  Tıpkı bebek muhabbet kuşu gibi eve ilk getirdiğinizde, yetişkin muhabbet kuşunu elinize alın. Emin olun ki ilk önce kanatlarını çırpacaktır. Onu dikkatlice yere bırakın. Elinizi çok yavaşça kuşun göğsünün üstüne götürün. Elinizi yere paralel olarak hareket ettirmeniz eğitim esnasında size kolaylık sağlayacaktır. Eğer arkaya doğru kaçarsa, vazgeçmeyin ve denemeyi sürdürün. Ürkütmeden, çok yavaş hareket ederek devam edin. Sonuçta yatışacak ve elinizin yakınına doğru yanaşacaktır. Yapmanıza izin verdiğinde, nazikçe göğsünden tutmayı deneyin. Doğru yolda olup olmadığınızı o size davranışları ile belli edecektir. Gerginse ve yeniden uzaklaşmayı denerse, yılmayın.
 2. Acil

  Yavru Muhabbet Kuşuna veya Yeni Aldığımız Kuşa Nasıl Davranmalıyız isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


yeni alınan muhabbet kuşuna nasıl davranılmalı