+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet Kuşu Nerden Alınması Gerekiyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Muhabbet Kuşu Nerden Alınması Gerekiyor
  Muhabbet kuşunu petshoptan mı yoksa üreticiden mi almalı  Eğer tanıdığınız, güvendiğiniz bir üreticiden satın alabilirseniz en iyisi budur. Üreticiye ulaşamazsanız, almayı düşündüğünüz petshopun ve tabii ki kuşun içinde bulunduğu ortamın hijyen koşullarını çok iyi incelemelisiniz. Kütüphanemizdeki yeni kuş alırken sağlıklı olup olmadığını belirlemenize yarayacak diğer bilgileri de edinmelisiniz. Aşırı kalabalık kafeslerden almamaya çalışın, herhangi birinin hastalık taşıması halinde siz kuşunuzu alırken sağlıklı görünse de evde hastalanabilir. Ayrıca kuşun seçiminde önemli kriterlerden biri olarak görülen aktifliği sağlamak için bazen petshoplarda siz seçim yaptığınız sırada tüm kuşlar korkutulmakta ve hareket etmeleri sağlanmaktadır. Bu nedenle; yeni kuşu uzun süre gözlemlemeniz gerektiğinden bu tür yerlerde sağlıklı seçim mümkün olamamaktadır. Zaten çok kalabalık ortamlarda satılan kuşlar, genelde beğenilmeyen, üreticilerin gözden çıkardıkları, önemsemedikleri için petshoplara verdikleri kuşlardır. Çok kalabalık kafeslerden eş kuşların belirlenerek seçimi de, hata payı fazla olduğundan önerilmez. Özellikle eş olarak düşündüğünüz kuşların, böyle ortamlarda kardeş çıkma olasılığı da yüksektir.

  Petshoplar kuşları genelde yerel ya da yakın üreticilerden alır. Onlara kuşları aldıkları üreticiyi sorabilirsiniz. Yaşantınızın oldukça uzun bir süresini paylaşacağınız dostunuzu/dostlarınızı seçerken acele etmeyin, sabırla doğru yerden doğru seçim yapmaya çalışın.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Kuşunuzu satın alırken öncelikle sağlığına dikkat etmelisiniz. Üzerinde uzun bir gözlem yapmalısınız. Hemen karar vermekten kaçının. Özellikle petshoplardan alırken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü orada satılan hayvanlar kalabalık bir ortamda bulundururlar. Bu yüzden de hastalıklı olma oranı çok yüksek.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu nereden alınır,  muhabbet kuşu nerden alınır,  ankarada muhabbet kuşu nereden alınır,  muhabbet kusu nereden alinir,  kus nerden alinir,  en iyi muhabbet kuşu nereden alınır