+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda tepeli muhabbet kuşu gelişimi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  tepeli muhabbet kuşu gelişimi
  tepeli muhabbet kuşu gelişimi

  tepeklijz4.jpg

  Temel Özellikleri
  Muhabbet kuşunun evcileştirlmesi sırasında, değişim sadece renklerde olmamıştır. Bu süreçte, üç ayrı tepelik mutasyonuda ortaya çıkmıştır. Bunlardan en belirgini tam dairesel olan tepeliktir. Diğer ikisi yarım dairesel ve kümelidir.

  Tüm tepelikli çeşitlerin, renk ve hareleri kombine edilbilir. üreme potansiyelleri fazladır. Tepelikli muhabbet kuşları Avustralya'lı üreticiler tarafından 1920'li yıllarda bildirilmiştir. üretilmeleri zor olduğundan pek popüler olmamıştır. Buna rağmen, büyü sergilerde izleyebilirsiniz.

  Tepelikli kuşlar sonradan kazandıkları özellikleriyle, sergi üreticilerine vazgeçilmez kaynek olmuşlardır.

  Beslenme ve Barınma
  Standart muhabbet kuşu yemi karışımı verilmesini öneririz. Bu kuşun bakımı oldukça basittir. Temiz yumuşak diş fırçası gibi küçük bir fırça ile tımar edilebilir. İklime alıştırıldıklarında dayanıklı olur, dış kuşhanlerde barındırılabilir.

  Üreme
  Bu kuşlarının genetik yapıların öldürücü bir faktör vardır. Hiç bir zaman tam dairesel olanları eşleştirmeyin. üremeyen çiftlere folluk temin edin. Tam dairesel olanları, kaliteli tepeliksizlerle eşleştirin. Bu çift belli bir yüzdede tepelikli döl verir. 2. Meryem
  Bayan Üye

  diğer kuş cinslerine olan bakım gibi olmalıdır yani temizliğine yemesine içmesine dikkat edilmeli önerilerin dışında başka birşey denenmemelidir
+ Yorum Gönder