+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda dünyadaki tüm mor muhabbet kuşları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  dünyadaki tüm mor muhabbet kuşları
  Dünyadaki tüm mor muhabbet kuşları hakkında bilgi


  Mor muhabbet kuşlarının özellikleri
  mor muhabbet kusu.jpg
  Temel Özellikleri
  Resesif benekli muhabbet kuşu, etkileyici hareleri olan küçük türlerden biridir. İskandinavya'dan köken almıştır. İlk 1932 yılında Danimarka'da sergilenmiştir. Maske şeklindeki benekleri değişik sayıdadır, bazen hiç yoktur. Herhangi bir benekli kombinasyonu ile üretilebilir.

  Beslenme ve Barınma
  Bu kuşlara standart diyet, muhabbet kuşu yemi karışımı ve yeşil gıda verin. Tüm muhabbet kuşlarında olduğu gibi, bunlarda oldukça dayanaklıdır, fakat değişken iklimli bölgelerde kışın bir kuş odasında üretmek istiyorsanız, ışıklandırma ve ısıtmadan faydalanın.

  Üreme
  Bir çift üremeye hazır görünürse, kuşhaneden alıp folluğu olan bir üreme kafesine yerleştirin. Resesif benekliler olağan benekli kombinasyonları ile üretilebilir, tepelikli gibi diğer mutasyonlarla da eşleştirilebilir. Yetişkin erkeğin, maviden daha çok eflatun ceresi vardır.

  Üreme durumda olmayan dişinin ise, mat kahverengi ceresi kuluçka başlangıcında daha koyulaşır. Ebeveynlere bakarak yavruların benek modelini tahmin etmek imkansızdır. Bazı renkli kuşlar daha üstün gelerek beyaz yavru yapabilir veya tam terside olabilir.

  Mutasyonlar
  Opal sarı yüzlü kobalt muhabbet kuşu günümüzde üretilen çoğu çekici muhabbet kuşu rengi karışımından biridir. Sarı yüzün tüm mavi gövde ile kombinasyonu muhabbet kuşu mutasyonları arasında olağandışıdır.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  muhabbet kuşları kafeslere alıştıkları için onları salsanız bile dışarıda yaşayamayacakları için ölürler muhabbet kuşları konuşan hayvanlardır konuşabilmesi için bir kaç yıl önünde konuşmak gerekir.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu,  ingiliz muhabbet kuşu,  mor muhabbet kuşu,  çekoslavak muhabbet kuşu,  muhabbet kuşları,  muhabbet kuşları çekoslavak