+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Bağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri
  Bağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri


  bağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri3.jpgbağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri1.jpgbağırtlak kuşu özellikleri ve resimleri2.jpg


  Bağırtlak Ördeği; Ördekgillerden, bitkisi bol olan durgun ya da akarsularda yaşayan göçmen kuştur; bıldırcın ördeği denir. Avrupa’nın kuzeyinden Akdeniz kıyılarına kadar olan bölgede yaşar. Türkiye’de şubattan eylül ayına kadar bulunur. Başı, boynu ve göğsü kahverengi, karnı beyazdır. Kanatları yeşil olup beyaz bir bantla kuşatılmıştır. Ayrıca sırtında süslü tüyler ve başının iki yanında beyaz birer çizgi bulunur.

  Bağırtlak kuşu; Çöltavuğugiller familyasından kuş türüdür. Orta Asya bozkırlarında yaşar. Uzunluğu 36-40 cm’dir. Tüyler baş ve gırtlakta turuncu-sarı, sırtta koyu renkli enine şeritli ve kum rengi benekli, göğüs ve kol tüylerinde açık gri, karında siyahtır. Gözden boyuna kadar uzanan bir çizgi belirgin özellikleridir. Topluca göç ederler. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Bağırtlak kuşu eski insanlar bu kuşa güvercin türlerinden saymışlardı ama evcil ve göçmen kuş oladuğu için onu avlanarak bir bıldırcın olarak yerlerdi.
  Bağıtlak kuşu Orta asya bozkırlarında yaşar bağıtlak kuşu gagasını suya daldırıp suyu böyle içerler bu kuş türü bir ördek ve bir tavuğu andıryor çünkü bu kuş türü grup halinde göç ederler ve su kenarlarında yaşarlar.Bu kuş türünün uzunluğu 40 cm kadar çıkabilirler.Bitkisi bol ve sakin sularda yaşarlar.
+ Yorum Gönder


bağırtlak kuşu,  bağırtlak