+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Zebra İspinozu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. mbyblack
  Devamlı Üye

  Zebra İspinozu
  Zebra İspinozunun özellikleri
  zebraspinozuv.png
  Temel Özellikleri
  Yeni başlayanlar için ideal bir kuştur. Gerçi tecrübeli kuşbaz ve sergiciler de yoğun ilgi göstermektedirler. Bu kuşlar, çalışkan birer ebeveyn olduğundan üretilme ve yetişrilmesi kolaydır. Zebra ispinozlarının geniş bir renk yelpazeleri ve tepelikli formları da vardır; bu özellikleri onları tecrübeli kuşçular arasında popüler yapar. Sergilerde genellikle çiftler halinde sergilenir.

  Beslenme ve Barınma
  özellikle üreme mevsiminde, tohumluk otlar ve kuş otu gibi yeşil gıdalar ve yumuşak gıdalarla zengileştirilmiş sade kanarya yemi ve akdarı karışımı verilmesi önerilir. Zebra ispinozları grup halinde 1.8m uzunluğundaki küçük bir dış kuşhanede barındırılabilirler. Eğer iklim de---gıs---ken ise kış aylarında ısıtma ve ışıklandırma sağlanmalıdır. Bir çifti üreme kafesi içinde de tutabilirsiniz.

  Üreme
  İster sepet, ister kutu verin, bu kuşlar zamanı gelince yuvalarlar. Bir seferde 5 ya da daha fazla yavru yaparlar. Bu genç kuşlarının kendileri de 9. aydan sonra üremeye başlarlar. Dişi kuş kuluçkaya yattığında yuvadan uzak durun ve sadece iyi parçalnmış yeşil gıda verin. Aksi takdirde yumurtalar kaybedilebilir.

  Mutasyonlar
  Zebra ispinozunun açık kahve, kestane kanatlı beyaz, gümüş ve krem rengi mutasayonları vardır. Kolayca üretilir ve ---cög---u yaygındır.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  dünyada binlerce kuş türü bulunmaktadır.Zebra İspinozu kuşlar erkek ve dişi halinde yaşarlar.Çalışkan bir kuş türü oladuğu için kolaylıkla yavru büyütebilir genlikle bir kafes hayvanıdır.beslenmeleri börtü ve böcekle veya özel yemlerle beslenebilirler.
+ Yorum Gönder


zebra ispinozu