+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Dik sorguçlu penguen hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Dik sorguçlu penguen hakkında kısa bilgi

  (Eudyptes sclateri), penguengiller (Spheniscidae) familyasından Yeni Zelanda bölgesinde (Bounty Adaları ve Antipodes Adaları)[1] yaşayan bir penguen türüdür. Sorguçlu penguen türlerinden biridir.

  Dik sorguçlu penguen.jpg


  Dış görünüm itibariyle küçük-orta boyutta, sarı sorguçlu, siyah-beyaz renklerdedir. 50-70 cm boylarında ve 2-6 kg ağırlığında olabilirler. Bütün penguen türlerinde olduğu gibi erkek dişiden biraz daha büyüktür


  Dik sorguçlu penguenlerin biyolojileri ve yaşam biçimleri yeterince incelenmemiştir ve elde edilen kısıtlı veriler de son 10 yılda ortaya çıkmıştır. Kayalıklar üzerinde büyük koloniler halinde yuva yaptıkları bilinmektedir. Muhtemelen başlıca besin kaynaklarını diğer sorguçlu penguen türleri gibi kriller ve kalamarlar oluşturmaktadır.


  Binominal ismi İngiliz zoolog Philip Lutley Sclater anısına verilmiştir.
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  penguenler daha çok antartikanın soğuk kış aylarında yaşamakta ve çoğalmaktaydı.ama buzulların erimesi ve sıcaklığın artmasıyla nesli tükenme noktasına ulaşmış siyah ve beyaz renkte olan bir canlı türüdür.sorguçlu penguen türü penguengiller familyasına ait olan bir penguen türüdür.boyları yaklaşık 70 cm uzunluğuna kadar ulaşabilir.penguen türü erkekler dişilerden biraz daha büyük cüsselere sahiptirler.
+ Yorum Gönder