+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Papağan Türleri | Kuşlar Ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  --->: Papağan Türleri
  Sarı başlı Amazon (Amazona oratrix)

  Konuşma yetenekleri oldukça fazladır. Özellikle erişkinlerde görülen kızgınlık dönemi agresif davranışları, negatif özellikleridir. Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarının tümü ile aynıdır.

  --->: Papağan Türleri frmacil sayfa 2iki --->: Papağan Türleri

 2. Berrak
  Yeni Üye
  Mavi Alınlı Amazon (Amozona aestiva)


  Bu amazon türünün de taklit yetenekleri fazladır. Gürültücü bir yapıları vardır. Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarla aynıdır
 3. Berrak
  Yeni Üye
  Turuncu Kanatlı Amazon Papağanı (Amazona amazonica)  Küçük boyutlu olmaları ile, diğer amazon türlerinden ayrılır. Daha az sessiz olmaları ile, özellikle apartman ortamında beslenmede ideal papağanlardır. Kanatlarındaki turuncu tüyler, özellikle kanatlar açıkken daha da belli olur. Gaga ve ayak renginin açık renkte olması, tür belirleyici özelliklerindendir.
  Doğada diğer amazon türlerine göre daha yaygın bulunur. Üreticilerin de bol miktarda üretebildikleri bir amazon türüdür.
  Meyve ve yeşil sebzeler başta olmak üzere, kaliteli tohum karışımları ile beslenmelidir. Tüm papağan cinslerinde olduğu gibi, taze meyve dalları vererek, gagalarının büyümeleri engellenmelidir.
  Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarının tümü ile aynıdır.
 4. Berrak
  Yeni Üye
  Mealy Amazon (Amazona farinosa)  40 cm. civarı boyutları ile iri amazon türü olarak bilinir. Sakin ve uysal yapıları ile turuncu kanat amazonları hatırlatır. Fiziksel olarak, iri yapılarının dışında da, turuncu kanatlı amazonlara benzer.
  Ev ortamına uygun amazon türüdür. Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarının tümü ile aynıdır.

 5. Berrak
  Yeni Üye
  Yeşil Yanaklı Amazon (Amazona viridigenalis)  Meksika, ve ABD’de Teksas’da yaygın olarak bulunur. Kırmızı alının yanında, vücut rengine uygun yeşil yanakları vardır. Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarının tümü ile aynıdır.

 6. Berrak
  Yeni Üye
  Küba Amazonu (Amazona leucocephala)


  Dünyada en yaygın papağan cinslerinden biridir. Mavi, yeşil, beyaz gri vb. birçok renkte üretilmişlerdir. Ortalama ömürleri 15 yıldır. Dişilerde, erkeklerin boynundaki halka bulunmaz. Bu halka, erkeklerde ancak 3 yaş civarı görülmeye başlar. Uygun papağan yemi ve meyveler ile yeşil gıdalarla beslenmelidir. Konuşma yetenekleri son derece sınırlıdır. Soğuğa karşı aşırı duyarlı olduklarından dikkatli olunmalıdır.

 7. Berrak
  Yeni Üye
  Sarı Enseli Amazon (Amazona auropalliata)  Bazı yayınlara göre, amazon cinsleri içerisinde konuşma ve taklit yetenekleri açısında ilk sırayı alırlar. Çiftleşme dönemlerinde görülen agresif davranışları ve yüksek sesli ötüşleri, en önemli negatif özelliklerini oluşturur. Diğer özellikleri amazon cinsi papağanlarının tümü ile aynıdır.

 8. Ziyaretçi
  merhaba lütfen daha çok resimlerini ve açıklamasını yapın teşekkür ederim

 9. Ziyaretçi
  Ya Abicim Bende Bir Papağan Buradakilere Benzemiyor Hiç Sarı Kafası var Gövdesi Yeşil Kuyruğu Mavi

 10. Ziyaretçi
  Çok bilgilendim gri Afrka papagn var satıyordum bu bilgiler Den sora vaz geçtim Niht sonbhar

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu


papağan türleri,  papağan cinsleri,  papağan çeşitleri ve fiyatları,  papağanın özellikleri,  papağan türleri ve fiyatları,  papağan çeşitleri