+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Angut Kuşları Ve Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Angut Kuşları Ve Özellikleri


  Angut’un Sadakati

  Herkesin haksız bir şekilde kullandığı bir ifadedir ‘Angut’. Biri laftan anlamayınca, boş boş bakınca ya da aptallık edince hemen ‘Angut musun?’ der günümüzün insanı. Angut’un aslında bir kuş olduğunu bilmeyen bir sürü insan var ülkemizde.

  Özelliği nedir bilir misiniz? Angut kuşunun eşi öldüğü zaman yanına o anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi gözlerini bir dakika bile eşinin ölüsünün üstünden ayırmadan o da ölene kadar onun başucunda bekler.

  İşte bu canlının yaptığı en büyük ‘Angut’luk budur. Ayrıca bu olay bütün Angut kuşları için geçerlidir, arada bir görülen bir şey değildir. Dişi olsun erkek olsun bütün Angut kuşlarının çok ürkek bir hayvan olmasına rağmen eşinin ölüsünün başında bekleyen Angut kuşuna elinizi uzatsanız dahi oradan kaçmaz.

  Hani derler ya ‘Angut gibi bakmasana’ diye Keşke herkes Angut gibi bakabilse değer verdiklerine. Bundan sonra bazılarına ‘Angut’ demeden önce bir kere daha düşünün. Bir “Angut” bile olamayan o kadar çok insan var ki artık günümüzde


 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Biz insanlar karşımız daki bir şeyi anlamadığı zaman yada anlamadığıu bir şey olduğu zaman boş boş bakan insanlara angut deriz. halbu ki angut bir kuş türünün ismidir ve bunu bilen çok az kişidir. angutun en önemli özelliği eşi öldüğü zamöan her ne olursa olsun ta ki o da ölene kadar eşinin yanından hiç ayrılmaz.
+ Yorum Gönder


angut,  angut kuşu,  angut kuşu hikayesi,  angut kusu,  angut özellikleri,  angut kuşu özellikleri