+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Anı Yaşamak İle İlgili Bir Makale Öneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Anı Yaşamak İle İlgili Bir Makale Öneği
  Anı Yaşamak hakkında Bir Makale Öneği

  Şimdilik!

  Ünlü romancı DH Lawrence, “hiçbir şey için ‘bu benimdir’ deme!” diye uyarmıştı yıllar öncesinden. Sadece, “bu benim yanımdadır” dememize izin vermişti. Gerçekten de, varlığımızı zenginleştiren, yaşayışımızı derinleştiren ne varsa, hepsi hepsi zamanın akıcılığı içinde çürümeye, eskimeye, yitmeye mahkûmdur.

  Şu andaki hâli ne olursa olsun, üzerinde her zaman bir fanilik, geçicilik damgası taşır eşya ve insan. Buna göre, aslında hiçkimsenin “ben gencim” deme hakkı da yok gibidir; doğrusu, bulunduğu gün içinde “ihtiyar” diye tarif ettiklerinden biraz geç doğmuş olmasına borçludur gençliğini.

  Ne kadar genç olursa olsun, bir başka zamanın ihtiyarıdır her genç. Öyleyse ne gençliğinizle övünün, ne de yaşlıyım diye üzülün.. Sadece zamanın size ayrılan köşesinde şimdiki ünvanınız bu! Şimdilik! Sadece şimdilik! Gençlikse zaten geçecek, yaşlılık ise o da geçecek!
 2. HAZEL
  Üye

  Anılar bir çoğumuzun iyi veya kütü şeylerden oluşan geçmişte yaşadığımız hatıraların diğer bir ismidir. bazı insanla anılarının bazılarını unutmak için farklı yolar dener ki ise unutmamak için bir yerlere yazar kaydeder.
+ Yorum Gönder