+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Annenin Önemi İle İlgili Bir Makale Öneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Annenin Önemi İle İlgili Bir Makale Öneği
  Annenin Önemi hakkında Bir Makale Öneği

  Anne Heykeli

  Amerika’nın ünlü doğa parkı Yellowstone National Park’da çıkan bir yangın sonrası görevliler hasar tesbit çalışmaları için ormanda geziyorlardı. Görevlilerden biri bir ağacın dibinde küller içinde neredeyse kömürden bir heykele dönüşmüş bir kuş gördü.

  Görevli elindeki çubukla hafifçe dokundu kömürleşmiş kuşa. Dokunur dokunmaz kuşun kanatları altından üç küçük kuş yavrusunun cıvıldayarak çıktığını gördü. Anne kuş gelen tehlikeyi farkederek, yavrularını bir ağacın arkasına getirmiş, kendisinin yanacağını bile bile onları kanatlarının altında saklamıştı.

  Yangın yayılmadan, çok rahatlıkla uçup oradan uzaklaşması mümkün iken, yavrularının yanında kalmayı tercih etmişti. Alevler bulunduğu yere varıp küçücük bedenini kavurmaya başladığında, hiç kıpırdamadan kalmıştı. Bedeni yanıp kavrulmuştu ama geriye hiç ölmeyecek bir “anne” heykeli bırakmıştı.
 2. HAZEL
  Üye

  Annelerimiz dünyadaki en değerli varlığımızdır ve bunun yanı sıra annesini terk edip yok olmaya bırakıp gidende vardır Allah u teala cennet annelerin ayanın altında dır demiştir kuranı kerimde.
+ Yorum Gönder


anne ile ilgili makaleler,  anne olmakla ilgili makaleler