+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda NASA 2012 için Açıklama Yaptı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  NASA 2012 için Açıklama Yaptı
  NASA 2012 için Açıklama Yaptı


  NASA 2012 için Açıklama Yaptı.jpg


  ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’dan, Maya takviminin işaret ettiği 21 Aralık 2012 için bir haber geldi. Maya Uyarlığı kalıntılarında 2012 yılının sonlarına doğru uzaydaki bazı gelişmelerden kaynaklanan deprem, sel, tsunami, fırtına, kasırga, hortum gibi felaketlerin artarak dünyanın zor günlerden geçeceği yazıyordu. NASA’da görevli gökbilimciler, 2012’de korkulacak hiçbir astronomik olayın olmayacağını açıkladı.

  Yapılan açıklamada, “21 Aralık’ta, yılın en uzun gecesinin yaşanacak olmasından başka özel bir durum olmayacak; hiçbir olumsuzluk beklenmiyor” denildi. Maya takviminin 144 bin gün sonra sona ermesinden yola çıkılarak ortaya atılan kıyamet günü teorileri arasında Dünya’ya bir gezegenin çarpması, güneş fırtınalarının Dünya’nın sonunu getirmesi veya kutupların kayarak yer değiştirmesi gibi teoriler yer alıyor.

  2009 ABD yapımı "2012" filminde de bu yıl içerisinde dünyanın büyük felaketlerle karşı karşıya kalacağı ve sadece insanların küçük bir bölümünün sağ kalacağı anlatılıyordu. NASA bu felaketleri bildiği halde en son güne kadar halka "hiçbir olağanüstü durum" olmadığı konusunda bildirimlerde bulunuyor ve 1 milyar dolar karşılığında dünyanın en zengin insanları ve devlet adamları için felaketlere karşı dayanıklı gemiler hazırlıyor.
 2. HAZEL
  Üye

  Kıyamet bir ırkın veya bir insanın şu gün kopacak demesiyle olacak bir şey değildir çünkü Allah u teala Kuranı kerimde şu gün diye belirtmemiş tir sadece kıyamet Alametlerini belirtilmiştir biz insanlara.
+ Yorum Gönder