+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Umudunu Kaybeden, Hayatını Kaybeder Makale Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Umudunu Kaybeden, Hayatını Kaybeder Makale
  Umudunu Kaybeden, Hayatını Kaybeder

  Bir kurbağa sürüsü ormanda ilerlerken, içlerinden ikisi bir çukura düşmüş. Diğer bütün kurbağalar çukurun etrafında toplanıp, çaresiz bir şekilde bakıyorlarmış.

  Çukur bir hayli derin olduğundan, düşen arkadaşlarının zıplayıp dışarı çıkması mümkün gözükmüyormuş. Yukarıdaki kurbağalar, boşuna çabalamamalarını söylemişler arkadaşlarına: “Çukur çok derin. Dışarı çıkmanız imkânsız!..” Ancak, çukura düşen kurbağalar onların söylediklerine aldırmayıp çukurdan çıkmak için mücadeleye devam etmişler.


  umud1.jpg


  Yukarıdakiler ise hâlâ boşuna çırpınıp durmamalarını, ölümün onlar için kurtuluş olduğunu söylüyorlarmış.


  Sonunda, kurbağalardan birisi söylenenlerden etkilenmiş ve mücadeleyi bırakmış. Diğeri ise çabalamaya devam etmiş. Yukarıdakiler de ona, çırpınıp durarak daha çok acı çektiğini söylemeyi sürdürmüşler.


  Ne var ki, çukurdaki kurbağa onlara hiç aldırmadan son bir hamle daha yapmış, bu kez daha yükseğe sıçramayı başarmış ve çukurdan çıkmış. Arkadaşlarının ümit kırıcı sözlerine hiç kulak asmamış… Çünkü o sağırmış ! Siz de olumsuz düşünceli insanları sakın duymayın! Onların yüreğinizdeki umudu çalmalarına izin vermeyin…
 2. HAZEL
  Üye

  Biz insanlar kendimizi küçük olduğumuza o kadar çok inandırmışız ki başka bir insanın yaptığı şeyleri yapamayacağımızı ve yapsak bile çevremizdeki insanların neler söyleyeceğini düşünür olmuşuz ve kendimize olan güvenimiz umudumuz birmiş.
+ Yorum Gönder