+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Liderlik Ile Ilgili Makale örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Liderlik Ile Ilgili Makale örneği
  liderlik ile ilgili makale örneği kısaca 2. Diyar
  Yeni Üye

  Liderlik Hakkında Bilgi Makale

  Liderlik dediğimiz kavram leb-i derya bir kavram, o kadar çok başlığı, o kadar çok dalı var ki.. ne kadar çok okursanız okuyun mutlaka bilmediğiniz bir şey çıkıyor…

  Benim bugün sizlerle paylaşmak istediğim başlık Durumsal Liderlik. Durumsal Liderlik ile ilgili pek çok model var, her üstad her guru kendi Durumsal Liderlik Modelini geliştirmiş neredeyse. Durumsal Liderlik aslında, liderliğin değişik durumlarda farklılaşabilen davranışları… Ne zaman nerede nasıl davranacağımızı ya da davranmamız gerektiğini, hangi durumda nasıl ilerlememiz gerektiğini de görebiliyoruz.

  Ken Blanchard benim çok sevdiğim yazarlardan biri, yazar diyorum çünkü ben onun One Minute Manager adlı kitabını çok severek 2 kere dinledim, sesli kitabını sipariş etmiştim amazon.com’dan ve dinlerken anladım ki aslında 1 dakika da pek çok şey yapabiliyorsunuz, pek çok konuya açıklık getirebiliyorsunuz. O sebeple Durumsal Liderlik Modelini açıklarken onun modeli üzerinden gitmeyi daha uygun buldum.

  Durumsal Liderlik Modelinden sonra kısa bir hatırlatma olması amacıyla, Liderlerin 8 Temel Kişilik Özelliğini ekledim. Hepinize önerim bu makaleyi okuduktan sonra siz bunların hangilerini yapıyorsunuz ya da yapmıyorsunuz, kendinizi bir özeleştiriye tutmanız!

  Bu arada One Minute Manager kitabını hepinize tavsiye ederim, tüm makalenin altında kitap önerilerim kısmında göreceksiniz, hem Türkçesi hem de İngilizcesi var.

  Bu aşağıdaki yazıda Ken Blenchard ve Paul Hersey adlı iki Amerikalı’ ya ait bir teori olan “ Durumsal Liderlik Modeli” hakkında bilgi veriyor olacağım.
+ Yorum Gönder


liderlik ile ilgili makale